Jak se chránit před škodlivostí elektromagnetických vln Wi-Fi

Dnešní svět si nedokážeme představit bez internetu a bezdrátového připojení s pomoci Wi-Fi. Jak ale tyto vlny proudící vzduchem ovlivňují naše tělo? Vzhledem k poměrně krátké historii masivního používání Wi-Fi technologie stále není dostatek výzkumů, které by mohly nabídnout uspokojivé výsledky. Zůstává otázkou, jak tyto vlny dlouhodobě působí na lidské tělo a zda nemohou vyvolávat některé nemoci. Přečtěte si, co zatím o Wi-Fi víme a jak se chránit před škodlivostí vln.

Bezdrátový internet v každé domácnosti

Je zřejmé, že v dnešní době snad již nemůžeme existovat bez internetu ve formě bezdrátového Wi-Fi připojení. Z toho důvodu dnes v každé domácnosti najdeme router, který tento signál vysílá. Zajímavé a zároveň možná trochu znepokojující je však fakt, že kromě našich chytrých zařízení, přijímá tento signál v určité podobě i naše tělo. To může mít celou řadu dopadů na zdraví fyzické, ale i psychické.

Jaká jsou zdravotní rizika Wi-Fi?

  • Zhoršení koncentrace
  • Chronická únava
  • Přispívá k nespavosti
  • Bolesti hlavy nebo migrény

Jak snížit dopady Wi-Fi na zdraví

Mezi jednoduché způsoby, jak omezit dlouhodobý vliv Wi-Fi na celou rodinu spočívá v zavedení několika opatření a zdravých návyků. V první řadě umístěte router do rohu místnosti v dostatečné vzdálenosti od postele. Zařízení vypínejte na noc například s pomocí časovače. . Dalším nevhodným místem pro Wi-Fi router je dětský pokoj, kde může být citlivý dětský organismus zbytečně zatěžován.

Čtěte také: Tyto byliny umí vyčistit vaše plíce a pomoci s astmatem i nachlazením

Nebuďte v příliš těsném kontaktu s chytrými zařízeními

V rámci každodenního života se také snažte vyvarovat příliš blízkého kontaktu se zařízeními, které Wi-Fi signál přijímají. To v praxi znamená mít notebook umístěný řádně na stole, nebo vypínat přijímání tohoto signálu mobilním telefonem. Vyplatí se přímo omezit příjem signálu jen na jedno zařízení, čímž zmenšíte množství tokových vln, které proudí ve vašem domově.

Extrémnějším způsobem, jak více chránit zdraví své rodiny, je používání výhradně kabelového připojení k internetu. To si však v rámci dnešní pohodlnosti již téměř nedokážeme představit. Pro ochranu zdraví nemusíte nutně podnikat všechny kroky, ale je dobré trávit velkou část dne mimo vliv tohoto signálu a vypravit se na klidnou procházku do přírody. Uvidíte, že se po tom budete cítit mnohem lépe.