Jak se rychle zbavit bolesti krční páteře?

Bolesti krční páteře jsou velmi časté hlavně u matek malých dětí, protože je neustále nosí v náručí. Tato bolest ale může potkat každého z nás. Proto potřebujete znát způsoby, jak se jí zbavit. Během chvilky se z ní totiž může stát bolest hlavy, která silně naruší vaše každodenní činnosti. Poradíme vám pár osvědčených cviků, které snadno uděláte kdekoli a zbavíte se otravné bolesti.

Bolesti krční páteře postihují téměř každého

Krční páteř je často zodpovědná za velmi nepříjemné stavy, které dokáží hodně ovlivnit váš život. Jakmile začne bolet tato část těla, většinou se k tomu přidá bolest hlavy, migrény, závratě nebo dokonce nevolnost. Proto byste to měli ihned řešit. Můžete se samozřejmě spolehnout na gely a krémy proti bolesti z lékárny, ale nemusíte zacházet tak daleko.

pukuotukas.com

Mnohdy ani tyto krémy neposkytnou s bolestí, a proto musíte začít s pravidelným cvičením. Stačí, když v případě bolesti začnete provádět následující cviky a bolest se velmi rychle zmírní. Možná dokonce úplně odezní a vy si užijete zbytek svého dne stejně jako jindy. Vyzkoušejte tyto jednoduché cviky a nebudete již potřebovat léky proti bolesti při potížích s krční páteří.

Čtěte také: Jak dlouho zůstává alkohol v těle? Většina lidí to neví

Cviky pro uvolnění krční páteře

Nejdříve se dotkněte špičkou jazyka dotkněte brady (30krát). Tímto způsobem procvičíte krční svaly. Potom vysuňte spodní čelist dopředu a vraťte se do původní polohy. Tento pohyb opakujte 15krát. Lehce udeřte do stran obou dlaní přes sval brady. Musíte to udělat na obou stranách stejně, abyste dosáhli nejlepšího výsledku.

Shutterstock

Levou ruku dejte v pěst a pravou ji zakryjte. Pěstí stiskněte místo na bradě, jako byste chtěli zmáčknout sval uvnitř. Potom si udělejte vlastní masáž podél svalů brady a krku. Nepotřebujete na to partnera ani jinou pomoc. Jemně přitlačte na místech, která vás bolí. Nakonec si proveďte masáž dvěma prsty podél linie krku. Udělejte to velmi jemně a stahujte si v těchto místech pokožku.

Zdroj: pukuotukas.com