David Hampl
9 května, 2022
, ,

Bolesti v dolní části páteře mohou narušit každodenní činnosti a běžné fungování. Pro vaše tělo i psychiku jsou náročné, protože se nemůžete snadno a bezbolestně hýbat. Existuje několik hlavních důvodů, proč tyto bolesti zažíváte. Nejlepší je pochopitelně prevence, ale jakmile bolesti přijdou, měli byste dobře vědět, jak se zachovat. Naučte se, jak překonat bolest a vrátit se zpět do plné kondice a k pevnému zdraví.

Proč máte bolesti v dolní části zad?

Nejčastějším problémem je přetížení svalů. K tomu může dojít, když rychle měníme polohy nebo děláte namáhavou fyzickou činnost po dlouhou dobu. Cítit můžete bolesti v kříži, které se vám budou dlouho držet. Další možností je vyhřezlá ploténka. K tomu dochází obvykle, když zvedáme něco velmi těžkého. Ploténky jsou velmi bolestivé a pravděpodobně budete muset k lékaři, který vám hlavně doporučí odpočívat. Bolest bude nejspíš nejhorší po ránu.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Dlouhodobé sezení, stání nebo nadměrná fyzická námaha mohou dospět k chronickému přetěžování páteře. Těmto bolestem můžete pravidelnými masážemi, plaváním, cvičením jógy a správným držením těla. Posledním důvodem bolestí zad jsou degenerativní onemocnění, která přicházejí s přibývajícím věkem. Chrupavky, klouby i další části páteře se během života opotřebují a tkáně ztrácejí pružnost. Díky tomu můžete zažívat nepříjemné bolesti.

Jak se zbavit bolesti?

Základem je, abyste měli pravidelný pohyb. Nedostatek fyzické aktivity oslabuje ploténky a vede ke ztuhlosti kloubů. Nemusíte přímo cvičit. Stačí, když vyrazíte každý den na procházku nebo se jen protáhnete. Myslete také na svůj jídelníček a stravujte se zdravě, protože nadváha vaší páteři rozhodně nepomůže ke zdraví. Strečink provádějte vždy po probuzení, abyste připravili svaly na nadcházející den. Doplňujte také vitamín D a hořčík. Budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj: babcineprzepisy.pl

Sdílejte článek