David Hampl
5 srpna, 2022
, ,

Ranní vstávaní je pro váš strašný proces? I když spíte celou noc, ráno se nedokážete probudit a jen čekáte, až budete moci jít zase do postele? Chronická únava sice není nemoc, ale může hodně otrávit den. Jak se nabít energií na celý den a přitom pro to udělat jen málo? Poradíme několik tipů, díky kterým se zbavíte únavy a zase si budete každý den užívat.

Můžete si pomoci domácími léky

Jestliže nemáte dobrou náladu, projeví se to nejen na vašem vztahu k ostatním, ale také vám hůře půjde práce od ruky. Všechno souvisí se vším, proto je nezbytné se únavy zbavit, abyste kolem sebe mohli zase šířit pouze radost. Jak si pomoci proti únavě? Představíme několik prostředků, jak se ji zbavit nadobro. Budete k tomu potřebovat pouze několik surovin, které jsou běžně dostupné.

Recepty jsou navíc snadné na přípravu a také si na nich pochutnáte. Suroviny najdete u sebe v kuchyni, nebo si můžete udělat větší nákupy, abyste je měli po ruce každý den, kdy se budete snažit nabudit své tělo.

Zkuste například směs z medu a ořechů. Budete potřebovat:

  • 150 g loupaných vlašských ořechů
  • 150 g tekutého medu
  • 1 citron
https://ohlyad-dnya.net.ua/

Ořechy i citron namelte, přidejte tekutý med a promíchejte. Nakonec dejte do skleněné nádoby a vložte do lednice. Přípravek užívejte dvakrát denně nalačno, jednu lžíci. Poté zapijte čistou vodou.

Vyzkoušejte sílu jehličí

Pomoci může také hroznový džus. Také hrozno dnes koupíte ve většině obchodů. Stačí z něj pouze vymačkat šťávu a tu popíjet během celého dne. V lednici ji ale nenechte déle než týden. Jestliže vám šťáva nechutná, můžete ji ještě naředit vodou. Další možností je využití jehličnatého odvaru.

https://ohlyad-dnya.net.ua/

Znáte jehličnatý odvar? Rozhodně pomůže proti únavě. Připravte si drcené jehličí, med a také vodu. Jehličí vodou zalijte a dejte vařit. Po půl hodině nechte malinko vychladnout a přidejte med. Nechte na teplém a suchém místě asi hodinu a poté můžete užívat. Stačí dvě lžičky po večeři každý den a vaše tělo vám poděkuje tak, že se zkvalitní spánek. Chronická únava bude ta tam.

https://ohlyad-dnya.net.ua/

Asi nejznámější kombinací na únavu je mléko s medem. Usnadní totiž usínání a samotný spánek bude velmi kvalitní. Ráno se tak budete budit odpočatí a plní energie do celého dne. Do mléka s medem navíc můžete přidat také heřmánek, který má zklidňující vlastnosti.

https://ohlyad-dnya.net.ua/

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua

Sdílejte článek