Jak se zbavit nepříjemného popálení od kopřivy. Postačí vám tyto dvě překvapivé věci

V našich životech se najde spousta věcí, které si typicky spojujeme s dětstvím. Jsou to třeba kopřivy a spáleniny, které způsobují. Tato lekce nám zůstane v paměti nepříjemně dlouho. Když jsme dětmi, obvykle nevíme, jak se nepříjemného pálivého pocitu zbavit, ale nyní už máte možnost se jej rychle a účinně zbavit. Vše, co potřebujete, je páska a voda. Je to geniální metoda, kterou stojí za to znát. Toto léto by se mohla hodit i všem vašim přátelům a známým.

https://pl.newsner.com/

Nepříjemné pálení

Kontakt s kopřivou není nikdy příjemný. Následuje po něm vyrážka, která svědí a pálí a rozhodně to není nic, co byste chtěli trpět. Kopřivy mají malé ostré jehličky, které se při kontaktu s naší pokožkou naruší a vypustí pálivou tekutinu. Tato bolest může trvat velmi dlouho. Jinak je ale kopřiva velmi užitečnou rostlinou, kterou není třeba nenávidět, jen je dobré znát trik, jak se spálení od kopřivy rychle a účinně zbavit. Obecně se vyplatí mít kopřivy klidně i na zahradě, protože lákají užitečný hmyz a udržují na vaší zahradě dostatečnou diverzitu.

https://pl.newsner.com/

Jak se zbavit bolesti?

Pokud se spálíte o kopřivu, stačí si pospíšit pro obyčejnou průhlednou izolepu a trochu vody. Odstřihněte kousek pásky a obtočte ji kolem nohy, abyste se zbavili částeček kopřivy na kůži. Takto snadno odstraníte poslední zbytky dráždivých kousíčků, které mohou kůži opakovaně iritovat.

Nakonec popálenou oblast opláchněte pečlivě vodou, abyste smyli veškeré zbytky, které ještě mohou zůstat. Důležité je nedotýkat se popálené oblasti rukama, protože tak hrozí, že si pálivou látku budete dále roznášet po těle.

https://pl.newsner.com/

Vyhněte se tření, škrábání nebo dotyku s popáleninami, protože to umožňuje částečkám kopřivy proniknout hlouběji do kůže a způsobit větší bolest. Doufáme, že letos v létě nebudete mít vy, vaši rodina ani přátele takovou nepříjemnou popáleninu. I tak už ale víte, jak si v takové situaci můžete pomoci.

ZDROJ: pl.newsner.com