Obezita je jednou z velmi rozšířených civilizačních nemocí dnešní doby, kterou trpí jak děti, tak dospělí. Kromě neestetického vzhledu je s ní spojena také řada dalších zdravotních problémů, které mohou mít vliv nejen na celkovou tělesnou kondici a konstituce, ale také na jeho psychický stav. Účinnou prevenci obezity je dodržování zdravého životního stylu, do nějž vedle vhodného stravování patří také pravidelné cvičení, k němuž se člověk s přibývající hmotností přemlouvá stále hůře. Pojďme se podívat, jak se poměrně rychle a jednoduše zbavit přebytečných kilogramů.

Jak se vypořádat s nadbytečnými tuky

Uplynulý rok zavedl spoustu omezení, která se promítla především do možností realizace sportovních aktivit a mnoho z nás tak vplulo do vánočních svátků (kdy se pod dobrým jídlem prohýbají stoly) již s nějakým tím kilem navíc. Chcete-li se jich zase rychle zbavit, klíčovou je především správná životospráva, pravidelné cvičení, a také dodržování několika specifických zásad, které podporují metabolismus a spalování kalorií. Základem vhodného stravování je vydatná snídaně, která omezí chuť k jídlu na celé dopoledne. Prostřednictvím následujícího receptu si připravíte skvělou snídani, jejíž pravidelnou konzumací pomůžete svému tělu až k nečekaným výsledkům.

Výborná a zdravá snídaně

Tuto snídani si můžete připravovat každý den a dostanete s ní do těla všechny potřebné vitamíny, minerály, vlákninu i prospěšné tuky. Co budete potřebovat:

  • jogurt nebo kefír – 300 ml
  • ovesné vločky – 2 polévkové lžíce
  • lněné semínko – 1 čajová lžička
  • sušené švestky – 15 ks
  • kakao – 1 polévková lžíce

Jak si snídani připravíte

Příprava by měla být pomalá (zvláště kvůli aktivaci sušených švestek), proto je dobré začít s ní již večer. Postupujte takto:

  1. Namočte švestky do horké vody a nechte je tam nejméně 20 minut, aby změkly.
  2. Smíchejte vločky, semínko a kakao do homogenní směsi.
  3. Přidejte jogurt či kefír a důkladně promíchejte.
  4. Změklé švestky nakrájejte na kousky a přidejte ke směsi.
  5. Promíchejte a nechte do rána v lednici.
Sdílejte článek