Jak si pomoci od spálenin od slunce? Zkuste jednoduchý trik

Léto patří mezi nejoblíbenější období celého roku pro většinu lidí. Slunce, teplo, prázdniny, dovolené trávené u moře nebo na koupališti. Bohužel je to také s rizikem – velmi často se totiž stane, že se spálíme na přímém slunci. Doporučuje se na slunci nepobývat hlavně v brzkých odpoledních hodinách, ale mnoho lidí na to nebere zřetel.

Jak si můžete pomoci od bolesti?

Každý rok se stane, že si spálíte nejen záda, ale také obličej nebo ramena. Výjimkou nejsou ani spálené nárty na nohou, protože je tam jen velmi slabá vrstva kůže. Proto je potřeba se proti slunečním paprskům chránit, nejlépe krémy s vysokým UV faktorem. Ten se nehodí pouze k moři, ale také ho využijete v našich podmínkách. Nezapomínejte, že i pod mrakem schované slunce může popálit.

Především ženy milují, když se mohou slunci vystavovat. Dejte si ale na spáleniny pozor, protože mohou být bolestivým problémem. Můžete ale vyzkoušet trik, který pomůže od nejhorších bolestí, a navíc si ulevíte od podráždění. Stačí využít pěnu na holení, kterou najdete skoro v každé domácnosti. Nemusíte se tak bát ji využít na spáleniny.

Čtěte také: Proč zařadit květák do každodenního jídelníčku? Tady je deset důvodů!

Jak funguje pěna na holení proti spáleninám?

Mnoho lidí již vyzkoušelo její účinky – pěna na holení se hodí nejen na tvář, ale také pomůže od bolesti od spálenin od slunce. Má podobné účinky jako obyčejný bílý jogurt. Funguje ale mnohem rychleji, než jiná alternativa. Po její aplikace se spálená kůže nebude loupat, jak je tomu zvykem. Druhý den bude navíc pokožka zklidněná, jako by se nikdy nespálila.

Nechte pěnu na postiženém místě asi půl hodiny a poté důkladně opláchněte vlažnou vodou. Pokud i tak bude podráždění trvat nebo bude místo červené, proces opakuje. I když je tento trik na první pohled laciný, kvitují ho také odborníci. Ve složení pěny na holení ale najdete složky, které mají hydratační vlastnosti a spálené pokožce uleví.

Zdroj: tudasfaja.com