Jak snížit horečku bez léků přírodním způsobem

Co lékař, to názor na horečku. Někteří tvrdí, že je nesmyslné horečku srážet, jelikož se tímto způsobem tělo brání, jiní zase propagují léčení jinými způsoby a okamžité srážení. Jestliže vás trápí jen teplota, dovolte svému tělu, aby pracovalo, jakmile ale horečka vystoupá do nebezpečných hodnot, zkuste tento recept, který vám ji pomůže udržet na uzdě.

Mnoho lidí léčbu odmítá

Roste počet těch, kteří věří, že by se lidé o horečku neměli zajímat, protože je podle nich nutným zlem. Takto se dle jejich názoru tělo chrání před bakteriemi, takže pokud stav není ohrožující, není bezpodmínečně nutné jej snižovat.

Obzvlášť nebezpečná může být horečka u malých dětí a také seniorů. Jestliže se ani po aplikování přírodní léčby nebo léků stav nelepší, určitě ihned vyhledejte lékaře. Následky by jinak mohly být velmi závažné.

Čtěte také: 3 suroviny vám stačí pro boj proti kašli!

Přírodní léčba bez vedlejších účinků

Pokud se však rozhodnete snížit horečku, možná budete chtít vyzkoušet přírodní léky před těmi z lékárny. Směs níže kromě snížení horečky doplňuje tělo o hodnotné živiny a vitamíny, takže proces léčení je velmi rychlý.

Recept

Nalijte 125 mililitrů jablečného octa do sklenice společně s 125 mililitry medu a zamíchejte. Polovinu směsi ihned vypijte a druhou polovinu každých pět minut usrkávejte.

Účinek směsi byste měli pocítit téměř okamžitě, protože jablečný ocet ničí viry přítomné v těle a současně snižuje tělesnou teplotu. Směs můžete konzumovat třikrát denně, dokud nezmizí horečka a nebudete se cítit mnohem silnější.

Pro snazší boj s viry vyzkoušejte také následující recept:

  • Strouhaný zázvor – 50 g
  • Nasekané brusinky – 50 g
  • Mletá skořice – 50 g
  • Med – 500 g
  • Citronová šťáva – 1 lžička

Ingredience důkladně promíchejte a konzumujte dvakrát denně jednu nebo dvě lžičky.