Jak vám tělo může ukázat, že s ním není něco v pořádku?

Naše tělo nás na něco upozorňuje celý život. Jestli máte touhu neustále mít v ústech led nebo často cítíte mravenčení, může to znamenat komplikace, které vás mohou v běžném životě negativně ovlivnit. Nedostatek vitaminů a minerálů se může projevit jasnými signály, které znamenají, že byste si tělo měli dát do pořádku. Uvádíme seznam těch nejčastějších signálů, které byste neměli ignorovat.

Dávejte si pozor, a to nejen na nové signály, ale také návyky

Podívejte se na seznam věcí, které mohou značit zdravotní problémy. Vaše tělo se s některými vyrovná snadno, ale bohužel ne se všemi. Je nutné naučit se své tělo vnímat jako celek, protože jedině tak můžete prožít dlouhý a hlavě šťastný život, ve kterém budete zdraví a plní energie.

Prvním příznakem nějakého problému může být například mravenčení v nohou.

https://www.newsitamea.gr/

Brnění nebo nepříjemné pocity v nohou mohou znamenat syndrom neklidných nohou a touto poruchou mohou trpět lidí, kteří jsou velmi často a dlouho na nohou. Budete muset hodně odpočívat, abyste se mravenčení zbavili.

Dalším příznakem mohou být otoky kůže.

https://www.newsitamea.gr/

Kožní problémy by se neměly ignorovat, zvlášť pokud trvají delší dobu. Jestli vás svědí pokožka, může to být znamení vnitřních problémů. Mezi takové patří ekzém, alergie nebo hormonální poruchy. Sledujte, jestli je problém s kůží dlouhodobý, pokud ano, je vhodné udělat krevní testy.

Máte problémy s čichem nebo agresí? Jednejte rychle

Otoky kůže nejsou jediným problémem. Kromě těchto zdravotních věcí se totiž mohou ukázat také problémy s koordinací pohybu, psaním nebo ztrátě čichu.

https://www.newsitamea.gr/

Jestliže máte takové příznaky, může se jednat o Parkinsonovu nemoc, na kterou bohužel prozatím nejsou žádné léky. Objevit se může třes v rukou, špatný spánek a velmi intenzivní sny. Problémy s řečí nebo psaním jsou dalšími příznaky této nemoci, která ovlivní váš život. Postupně totiž můžete být odkázáni na pomoc druhých.

Problémem může být také zvýšená agrese.

https://www.newsitamea.gr/

Vytočí vás i maličkost nebo nevíte, jak jinak své emoce dát najevo? Může to značit problém, který je potřeba vyřešit. Pro někoho jsou výbuchy vzteku jen znakem osobnosti, pokud se tak ale normálně nechováte, měli byste si toho všímat a jednat rychle. Podle odborníků to může souviset například s depresemi. Ty se velmi často objevují v případech, kdy máte náročné zaměstnání, opustil vás partner nebo máte jiné problémy.

Spíte moc dlouho a stejně jste unavení?

Problémy se spánkem má u nás skoro každý člověk. Velmi totiž záleží na tom, jaký jste měli den. Mnozí ještě v posteli přemýšlejí, co za ten den nestihli udělat nebo už myslí na hektické ráno, které je čeká. Tohle všechno kvalitu spánku ovlivňuje.

https://www.newsitamea.gr/

Někdo spí hodně, někomu stačí pár hodin. V každém případě je nutné hlídat, aby kvalita spánku neohrožovala vaše zdraví. Hypersomnie je nemoc, při které jste schopni usnout kdekoliv. Může negativně ovlivnit váš život, takoví lidé bohužel nemohou mít ani řidičský průkaz. Jsou někdy nebezpečí sami sobě. Tuto nemoc může způsobit i alkohol před spaním.

Všimli jste si něčeho zvláštního na vašich očích? Může to znamenat souvislost s hladinou cholesterolu. Jestli máte kolem rohovky bílou nebo šedou barvu ve tvaru prstence, může se jednat o zvýšenou hladinu cholesterolu.

https://www.newsitamea.gr/

Zvlášť u lidí mladších 45 let se tento jen může vyskytnout. Naštěstí ale prstenec není nebezpečný, je to pouze estetický problémy.

Problémy nastanou, pokud máte neustálou potřebu jíst sůl. Samozřejmě si na talíři každý pokrm dochutí podle svého, ale přehnané solení může znamenat problém.

https://www.newsitamea.gr/

Podle lékařů se jedná o nedostatek železa, ale také to může značit anémii, premenstruační syndrom nebo dehydrataci. Vyzkoušejte, co vám pomůže proti velké chuti na sůl. Sůl bychom v našem životě měli hodně omezovat, mnoho lidí solí až příliš, váže na sebe vodu a může zabránit například hubnutí.

Nemůžete si na nic vzpomenout a jste unavení? Dlouhodobě k nevydržení

Trpíte dlouhodobou únavou, ale přitom víte, že jste v poslední době nedělali nic tak náročného, abyste se tak cítili?

https://www.newsitamea.gr/

Může to znamenat problém, a to nejen zdravotní, ale také psychický. Někdy si to pletou lidé se depresí, protože mají stejné příznaky. S tím souvisí také ztráta paměti, budete si hůře pamatovat některé detaily nebo zapomenete položky ze svého nákupu.

Můžete mít také pocit neustále žízně. Tento problémy možná znáte.

https://www.newsitamea.gr/

Podle odborníků souvisí s jídlem, touha neustále pít může být spojená také s nedostatkem železa nebo dokonce anémií. Jestli máte možnost, nechte si udělat krevní testy. Dnes již existuje spoustu doplňků stravy, kterými vitaminy a minerály doplníte, aniž byste museli řešit stravu.

Dalším příznakem nedostatku železa může být touha mít neustále v ústech led. Je to velmi zajímavé, ale pro někoho je to naprosto přirozená činnost.

https://www.newsitamea.gr/

Některé výzkumy pak ukázaly, že tato touha může souviset právě s nedostatkem správných živin. I v tomto případě přicházejí na řadu krevní testy. Našli jste se v některém z bodů? Pozorujete často své tělo a víte, jak reagovat na jeho změny? Gratulujeme. Soucítit a poznat, když se něco děje, neumí každý.

Možná že se právě chystáte zhubnout. Je to nejlepší čas poznat, jestli si se svým tělem rozumíte. Postupem času totiž poznáte, jakou potravinu zrovna chce dostat a co mu nedělá dobře. Podobně to bude také s příznaky onemocnění, která mohou nastat, pokud včas nezareagujete. Lidské tělo je velmi zajímavý stroj, musí nám vydržet několik desetiletí, a proto je nutné dopřát mu jen to nejlepší.