Kapsle do myčky pochopitelně využíváme k předepsaným účelům. Věděli jste ale, že vám pomohou i při jiných domácích činnostech a úklidu? Velmi se osvědčily například při čištění trouby. Stačí jednu kapsli rozpustit v teplé vodě a pak s tímto roztokem troubu pečlivě otřít. Samozřejmě byste měli používat gumové rukavice, abyste nepřišli do styku s chemikáliemi. Po vyčištění troubu otřete čistou houbičkou.

Odstraňte spáleniny

Spálené plechy, pekáče a hrnce jdou většinou vydrhnout jen velmi obtížně. Když si ale na pomoc vezmete tablety do myčky, budete s úklidem hotoví raz dva. Nalijte do připálené nádoby horkou vodu, vhoďte do ní jednu rozlomenou kapsli a mírně zamíchejte. Nechte takto nádobí celou noc odmočit. Ráno všechny připáleniny snadno odstraníte a pekáč nebo hrnec budou opět jako nové.

Kapsle do myčky jsou velmi účinné i při bělení oblečení. Jako bonus zbaví látku i odolných skvrn. Vezměte jednu kapsli, rozpusťte ji v teplé vodě a přes noc do roztoku namočte zašpiněné nebo zašedlé oblečení. Ráno ho vymáchejte a klasicky vyperte v pračce. Pozor, tento postup používejte jen na bílé látky, barevné látky by totiž mohly vyblednout anebo se na nich utvoří flíčky.

Usnadní vám praní

Pokud se vám na zdech doma objeví pozůstatky dětské tvořivosti nebo jiné skvrny od fixů a pastelek, neváhejte a umyjte je teplou vodou s rozpuštěnou kapslí do myčky. Účinně se zbavíte skvrn a mastných flíčků. Dejte pozor jen na to, aby byl nátěr na zdi vodotěsný, jinak by se mohlo stát, že se barva rozmočí a zeď bude potřebovat nový nátěr.

Kapsli do myčky můžete přidávat i do pračky na praní. Účinně totiž bojuje s vodním kamenem a s bakteriemi. Než budete prát, vložte do bubnu jednu nebo dvě kapsle, nastavte pračku na co nejvyšší teplotu a spusťte prací cyklus. Tato operace prodlouží život vaší pračky a zároveň zefektivní odstraňování skvrn při praní.

Sdílejte článek