Jak zazimovat muškáty, aby na jaře znovu kvetly?

Podzim je velkým obdobím pro všechny zahrádkáře. Přichází totiž období, kdy budete připravovat zahradu i jednotlivé rostliny na příchod zimy, sněhu a mrazu. Jestli pěstujete muškáty, musíte znát správný postup při jejich zazimování. Jedině díky tomu zimu v bezpečí přežijí a budete se moci těšit na jejich krásné květy, kterými vás rostliny obdaří příští jaro. Hodně záleží na tom, co máte doma.

Tyrolské pelargónie

Zde se nevyplatí muškáty přezimovat. Mnohem lepší bude, když si na podzim připravíte řízky a během zimy o ně budete pečovat. Na jaře je jednoduše přesadíte do květináče a budete mít nádherné a zdravé rostliny. Vyjde to stejně, jako kdybyste přesunuli staré stonky na světlé místo bez mrazu. Musíte jen myslet na to, že rostlina musí mít k dispozici neustále závlahu a plotu kolem 10-15 stupňů. Na jaře je dejte na slunné a teplé místo. Uvidíte, že porostou velmi rychle.

Muškáty břečťanovité

Jakmile se rozhodnete pro zazimování těchto muškátů, musíte jim poskytnout dostatek světla a teplotu nad bodem mrazu. Jsou trochu náchylnější během zimy, takže na to musíte myslet. Než muškáty přesunete na bezpečné místo, ostříhejte rostlinu, aby si udržela listy na zimu. Během zimy příliš nezalévejte, ale zároveň nesmí být půda suchá. Na jaře rostlině poskytněte teplo a světlo, aby se mohla vrátit ke svému krásného vzhledu a bohatému květenství.

Čtěte také: Desetiminutová léčba zbavuje bolestí sedacího nervu

Tradiční pelargónie

Jak zacházet s muškáty, které má doma většina lidí? Před příchodem mrazů je přestaňte zalévat. Včas je vyndejte ze země a trochu oklepejte hlínu z kořenů. Nic nestříhejte, ale odstraňte nemocné části. Poté stonky zabalte do novin. Takto připravené muškáty jednoduše uložte do sklepa a počkejte až do jara. Poté je můžete znovu zasadit do květináče a očekávat bujné květenství. Tato metoda je nejjednodušší a nejspolehlivější. Používaly ji jistě i vaše babičky.

Zdroj: tudasfaja.com