Kateřina Dostálová
25 ledna, 2023
, ,

Odchod do důchodu nemusí být pro každého jednoduchý. Na vesnicích po celé Evropě se nachází mnoho seniorů, kteří nemají vysoké důchody. Nemohou si proto dovolit mnoho věcí a žijí, jak to jen jde. Lidé s dětmi na tom většinou nejsou tak špatně, protože mají stále někoho, kdo by jim pomohl a postaral se o ně. Jak žijí senioři, kteří nikoho blízkého již nemají?

https://xitrosti.com/

Důchody jsou malé a jídlo velmi drahé

I v dnešní době žije mnoho lidí z velmi malého příjmu. Jejich domy jsou zchátralé, ale většinou čisté. Největší problém jsou peníze za jídlo a léky, protože je obojí velmi drahé. Prakticky všechny peníze jdou na potraviny, energie a léky, takže na nic jiného jim již peníze nezbývají. Naštěstí mají několik způsobů, jak si mohou trochu přilepšit.

https://xitrosti.com/

Způsoby, jak si mohou senioři na vsi vydělat trochu peněz

Na vesnici není vůbec složité chovat alespoň slepice a pěstovat nějakou zeleninu a ovoce. Díky tomu mají nejen vlastní jídlo, ale také ho mohou prodávat na trzích a vydělat si trochu peněz. Další možností je pro ně konzervování všeho, co si vypěstují přes léto. To může celoročně hodně snížit cenu za jídlo, které by si jinak koupili v obchodě.

https://xitrosti.com/

Co jí chudí důchodci?

Důchodci se snaží ušetřit hlavně na jídle. Jednou možností je nakupování potravin ve slevě. Mnoho těchto lidí ale také prakticky nejí maso. Koupí jen levné mražené produkty a doufají, že sousedi nebo známí přinesou domácí vepřové nebo hovězí maso. Důležité jsou také džemy, nakládané okurky, rajčata, domácí brambory, cibule, česnek a další zelenina.

https://xitrosti.com/

Pomáhejte svým rodičům. Zaslouží si to

Znáte někoho, kdo potřebuje pomoci s nákupem jídla a snaží se vyjít s penězi na jídlo? Přivezte svým blízkým nebo sousedům alespoň jednou za čas nějaké čaje, sušenky a podobné maličkosti. To jsou právě produkty, které si pravděpodobně nekupují, aby ušetřili. Pomoc lidem ve vašem okolí vás bude hřát u srdce a jim se bude dařit mnohem lépe.

https://xitrosti.com/

Zdroj: xitrosti.com

Sdílejte článek