Jaké zlozvyky mohou poškodit vaše ledviny?

Ledviny patří mezi naše nejdůležitější orgány v těle, a proto je potřeba o ně dostatečně pečovat. Bohužel spoustu lidí si neuvědomuje, co v takové situaci dělat. Ledviny ale musí fungovat správně, jinak bude naše tělo plné škodlivých a toxických látek, které jinak vycházejí z našeho těla ven. Jak se o ledviny starat a jak se rychle zbavit zlozvyků, kterými jim škodíme?

Ledviny dokážou filtrovat až 150 litrů krve

Odpadní a přebytečné tekutiny jdou právě přes ledviny. Denně filtrují mezi 120 až 150 litry krve a filtrací vzniknou asi dva lity moči. Ledviny ale plní také další funkce, které jsou nezbytné k životu. Zabraňují hromadění odpadu v těle, udržují hladinu elektrolytů v normě a také produkují hormony, které pomohou s krevním tlakem. Ledviny také udržují silné kosti.

Co všechno je nutné udělat, abyste měli ledviny zdravé? Prvním bodem je pravidelné močení. Pokud budete chtít na záchod, udělejte tak co nejrychleji. Udržovat moč v měchýři není dobrým řešením, protože si tím můžete přivodit potíže. Důležité je také pít dostatečné množství vody. Denně by dospělý člověk měl vypít až 2 litry tekutin. Ledviny pak budou pracovat správně.

Čtěte také: Jak si můžete pomoci od kašle domácími metodami?

Nedávejte si mnoho soli a zabraňte nadměrné konzumaci bílkovin

Pro ledviny je důležité, abyste je nezatěžovali solí. Omezte její příjem, protože je sice zdravá a pro naše zdraví důležitá, ale mnoho lid to s ní přehání. Dejte přednost bylinkám, kterými si ochutíte pokrmy. Budou zdravější a ledviny budou mít snazší práci. Pozor dejte také na to, kolik berete léků. I ty mohou ovlivnit funkci ledvin. Jestli jich berete mnoho nebo si je dáváte ve velkých dávkách, můžete ledviny ohrozit.

Alkohol může ledviny poškodit, o tom ví snad už každý. Nejedná se jen o tento orgán, ale poškozená mohou být také játra. Omezit byste měli bílkoviny, zvlášť pokud trénujete a máte jich v těle nadbytek. Podle odborníků bylo dokázáno, že příliš velké množství bílkovin poškozuje ledviny. Nechte je občas odpočinout, a ony znovu obnoví svou funkci.

Zdroj: viraltidag.com