David Hampl
25 srpna, 2022
, ,

Až budete mít celý život za sebou, možná vás přepadne myšlenka, co byste měli v životě udělat jinak, abyste byli šťastnější. Jeden takový dopis poslal muž, který chtěl dodat odvahu své přítelkyni, která byla o 23 let mladší, než on sám. Mužovi bylo již 83 let a tak měl právo poradit v životě někomu, na kom mu velmi záleželo.

Život si užívejte, nesmíte ho jen trpět

Důležité myšlenky si mnoho lidí nechává pro sebe, přitom by ale mohly pomoci ostatním s tím, jak s životem naložit. Mnoho z nás totiž nedbá na to, že život je pouze jeden, a trpí ho. Pouze ho přežívají, ale neužívají si ho naplno. Dávejte pozor na to, jestli váš život není pouze práce a povinnost. Důležité je umět odpočívat a užívat si pohody a relaxace.

I když ve svém věku muž stále pracuje, neradí ostatním, jak mají žít. Užívá si času se svou rodinou, pochopil, že je to velmi důležité nejen pro něj, ale také pro ostatní. Pokud budete v životě spokojení, projeví se to nejen na vašem zdraví nebo vzhledu, ale také budete v práci mnohem úspěšnější. Muž prozradil, že když jde do obchodu, nosí jen to nejlepší oblečení. Podle něj se snadněji utrácí, když člověk dobře vypadá.

Nečekejte na zvláštní příležitosti

V životě byste neměli čekat na zvláštní příležitosti nebo na to, jestli si máte na sebe vzít drahý šperk nebo kousek oblečení. Jednejte vždycky podle toho, jak se budete cítit a vezměte si na sebe, co budete chtít, i když jen půjdete s odpadky. Neříkejte si, že si tohle a tamto jednou koupíte. Udělejte tak, co nejdříve to bude možné. Užívejte si života se vším, co vám nabízí.

Co byste daný den dělali, kdybyste věděli, že už další den nebude? Užívali byste si ho na maximum a možná byste zkusili i věci, na které jste doposud neměli odvahu. Říkejte svým nejbližším, že je máte rádi, volejte si častěji a berte život takový, jaký je.

Zdroj: pukuotukas.com

Sdílejte článek