Jaromír Jágr smutní! Jeho bývalý spoluhráč Chris Simon spáchal sebevraždu!

V hokejovém světě zavládla smuteční nálada. V dvaapadesáti letech nás opustil bývalý hokejista NHL Chris Simon, oblíbený spoluhráč Jaromíra Jágra, který se proslavil jako tvrdý kanadský útočník. Simon si během své kariéry získal jak obdiv, tak i kontroverze. Získal osmkrát distanc od vedení soutěže, ale také si odvezl cenný Stanley Cup s týmem Colorado Avalanche v roce 1996.

View this post on Instagram

A post shared by NHL Public Relations (@pr_nhl)

Kariéra v NHL

Chris Simon odehrál 15 sezon v NHL, kde působil v několika prestižních týmech. Začal svou kariéru v týmu Quebec Nordiques, který se později přesunul do Colorada a přejmenoval se na Colorado Avalanche. Právě s týmem Avalanche získal Simon v roce 1996 Stanley Cup, což je nejprestižnější ocenění v hokeji. Během své kariéry hrál také za týmy Washington Capitals, Chicago Blackhawks, New York Rangers, Calgary Flames, New York Islanders a Minnesota Wild.

Čtěte také: Legendární herec, bavič a moderátor Jiří Krampol znovu skončil v nemocnici: „Sotva jsem lapal po dechu

Kontroverze a disciplinární tresty

Simon byl známý svým tvrdým stylem hry, který často překračoval hranice pravidel. Během své kariéry si vysloužil osmkrát distanc od vedení soutěže. Nejdelší tresty dostal v roce 2007 za krosček do obličeje Ryana Hollwega, kdy byl vyloučen na 25 zápasů, a šlápnutí na Jarkka Ruutua, za které dostal distanc dokonce na 30 zápasů. Tyto incidenty ukázaly, že Simon byl hráčem, který uměl rozvířit vášně na ledě.

Instagram

Sebevražda Chrise Simona tvrdě zasáhla hokejový svět. Jeho týmoví kolegové, soupeři i fanoušci vyjadřují svou hlubokou lítost nad ztrátou takového talentovaného hráče. Simon byl známý svou vášní pro hokej a jeho odchod zanechá ve světě sportu velkou mezeru. Tato zpráva velmi zasáhla i Jaromíra Jágra, který s ním hrál ve stejném týmu Washington Capitals a potom i v NY Rangers.