Je mu 90 let a odmítá se vzdát své práce. Důchod není pro mě

Ve věku 90 let muž stále pracuje 12 hodin denně. Brian Wilson jezdí s kamionem po mnoho let. Ani po odchodu do důchodu se nevzdal své práce a bude v ní pokračovat i další rok. Prošel zdravotní prohlídkou, takže může stále kamion řídit a každý den pracovat. Proč se nechce vzdát své práce a jednoduše odejít do zaslouženého důchodu?

Kamion řídí již 70 let!

Brian řídil obrněné vozy v Německu v roce 1950. Poté se vrátil do Velké Británie a od roku 1953 pracuje jako řidič kamionu. Tuto práci dělá již 70 let a stále vstává ve 4 hodiny ráno, aby vyrazil na svou 12hodinovou směnu. Otec 4 (již dospělých) dětí je zvyklý pracovat každý den a ani důchod a pokročilý věk ho nedokázal zastavit. Takových lidí není příliš mnoho, ale tento muž se nevzdává.

https://www.newsitamea.gr/

Pan Wilson musí každý rok projít úplnou lékařskou prohlídkou u svého lékaře. Tam se dozví, jestli může stále vykonávat své zaměstnání a řídit na silnici. „Protože se cítím dostatečně zdravý, budu pokračovat, i když jsem starý,“ řekl Wilson. Letos prošel svým každoročním vyšetřením, takže může ve své kariéře stále pokračovat.

Půjde někdy do důchodu?

Wilson plánuje odchod do důchodu na příští rok, protože jeho manželce bude 90 let a neví, jak se jí bude dařit po zdravotní stránce. „Ale až budu v důchodu, chci jen na pár měsíců do Thajska, protože jeden z mých kluků žije v Thajsku. Má tam vlastní firmu a je tam asi 15 let.“ V posledních letech se za synem s manželkou nepodíval kvůli pandemii. V důchodu na to ale bude mít dost času.

https://www.newsitamea.gr/

Za posledních 70 let byl Wilson delší dobu bez práce jen jednou. Ve 40 letech si zlomil nohu a 7 týdnů nemohl pracovat. Jinak pracuje neúnavně a bude v tom ještě pár měsíců pokračovat. Potom si ale s manželkou konečně užije zasloužený odpočinek a dlouhou návštěvu u syna v Thajsku. Oba se na to jistě těší, ale Wilsonovi bude jeho práce zaručeně velmi chybět.

Zdroj: newsitamea.gr