Jedinečný recept, který vás zbaví bolestí kloubů a zad

Bolesti kloubů a zad jsou v současnosti obrovským problémem pro tisíce lidí. Udržet si zdravé klouby po mnoho let můžete díky speciálnímu receptu, který vždy používali vojáci. Naštěstí se o tento recept podělili s veřejností zkušení lékaři. Díky tomu z něj můžeme těžit i my a užít si zdravých kloubů i zad po mnoho let. Recept je velmi jednoduchý, ale také velmi efektivní.

Jak si připravit prostředek na zdravé klouby?

V první řadě zajděte do obchodu a kupte si 150 gramů jakékoli jedlé želatiny. Toto množství vám bude stačit na 30denní léčivou kúru. Večer si namočte vždy 5 gramů želatiny (cca 2 ploché lžičky) do ¼ hrnku studené vody. Želatinu nechte do rána nabobtnat při pokojové teplotě. Nikdy ji nedávejte do lednice. Ráno budete mít připravené želé.

https://www.freepik.com/

Ráno tuto směs vody a želatiny vypijte nalačno. Její chuť není nejlepší, ale to můžete snadno změnit přidáním šťávy, medu nebo vody. Želatinovou směs můžete přidat také do malého množství jogurtu nebo zakysané smetany. Želatina skvěle funguje na bolavé klouby, nohy i záda. Léčba by měla trvat 30 dnů a zopakovat ji můžete každých 60 měsíců, tedy jednou za 5 let.

Proč želatinu funguje dobře na klouby?

Želatina je produkt živočišného původu (není proto vhodná pro vegany). Získává se zpracováním pojivové tkáně skotu, jako jsou šlachy, kosti, chrupavky a kolagenu. Právě kolagen je velmi důležitý pro zdravý našich kostí a pokožky. Želatina obsahuje také aminokyseliny (prolin a hydrocyprolin), které mají velmi pozitivní vliv na naši pojivovou tkáň a dokáží ji obnovit. Želatina navíc dokáže zvýšit růst a objem pojivové tkáně. Všechny tyto faktory jsou základem pro zdravé klouby.

https://www.freepik.com/

Další vliv želatiny na lidské zdraví

Želatina je velmi obyčejný produkt, ale může vám hodně pomoci se zdravím. Kromě toho, že posiluje klouby, má i další využití pro vaše tělo. Zlepšuje metabolismus, takže vám pomůže zhubnout. A zlepšuje duševní výkonnost. Díky tomu se budete cítit mnohem lépe, i když budete mít těžký den v práci nebo doma při péči o domácnost.

Želatina obsahuje kolagen, který podporuje zdraví pokožky a její mladistvý vzhled. Navíc udržuje elasticitu a stabilitu šlach a vazů. To se bude hodit hlavně aktivním sportovcům. Máte-li problémy s růstech vlasů, nehtů nebo zdravím zubů, měli byste tuto 30denní kúru také vyzkoušet. A velkým bonusem je, že dokáže čistit játra od toxinů a regulovat hladinu hormonů v těle.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua