David Hampl
8 února, 2021

Metoda spočívá v jednoduchém opření nohou o zeď. Pokud vám podobný postup nic neříká, pokusíme se vás s ním seznámit. Není to nic těžkého a možná si ho oblíbíte, stejně jako mnoho lidí před vámi, kteří se ho nechtějí vzdát. Taková metoda vám zabere kolem 10 až 15 minut denně a budete se cítit zdravější.

Jak na to

Lehněte si na záda tak, aby vám to bylo pohodlné. Klidně si je můžete podepřít nějakou měkkou textilií. Pod hýždě si dejte polštář a nohy zdvihněte do vzduchu. Poté je pomalu opřete o zeď a ruce nehte položené vedle těla, nebo je roztáhněte. V této pozici setrvejte několik minut. Uvidíte, jak příjemný relax ucítíte.

Co vám cvičení přinese

Metoda přinese své výsledky jen tehdy, pokud ji budete opakovat pravidelně. Po několika týdnech můžete pocítit, že se vám zlepšilo trávení, uklidnili jste svůj psychický stav a můžete si také pomoci od oteklých nohou. Takovou schopnost oceníte zejména v těhotenství, jelikož vám budou nohy natékat častěji, než je obvyklé. Nedovolte, aby na vašich stehnech nebo lýtkách zůstaly nevzhledné křečové žíly a raději čas od času nohy opřete o zeď.

Jednoduchý princip

Při zvednutí nohou se totiž trávicí soustava rozpohybuje. Krev se z nohou přelije zpátky do těla a otoky tak pomalu a jistě zmizí. S tím také spojené křeče a bolesti. Jestliže dlouze stojíte na nohách, ať už je to na zahradě nebo v práci, tímto způsobem si můžete jednoduše ulevit.

Zařaďte tento rituál ke své ranní nebo večerní meditaci a uvidíte, jak se vám časem zlepší zdraví. Nohy také můžete střídat. Pokud vám zvedání obou končetin přijde namáhavé, zkuste je pomalu vystřídat.  Můžete si u toho také lehce namasírovat chodidla a ulevit tak svým prstům.

Sdílejte článek