Jednoduchý domácí lék na všechny neduhy chodidel

Chodidla jsou podstatnou součástí těla, přesto jim málokdy věnujeme potřebnou péči. Na chodidlech se pak může objevit několik problémů, které působí problémy nejen vzhledové, ale také zdravotní. Ať už se jedná o kuří oka, popraskané paty nebo jiná onemocnění, na každé takové onemocnění existují speciální drahé prostředky. My vám ale představíme jeden, který léčí všechny najednou, levně a snadno.

Není to jen estetický problém

Popraskaná pata je suchá, někdy bolestivá, kůže získá nažloutlý nebo nahnědlý odstín. Popraskaná zrohovatělá pata je však nejen nevzhledná, ale ani příliš neprospívá zdraví, může totiž vést k ošklivému zánětu. Popraskaná pata je způsobená nedostatečnou vlhkostí, k čemuž může dojít vlivem nezdravé stravy, špatné obuvi, stárnutí a dlouhodobým stáním.

Všechny tyto faktory mohou kromě popraskaných pat způsobit i jiná kožní onemocnění, například ekzémy, lupénku, kuří oka. Má na ně vliv cukrovka nebo problémy se štítnou žlázou. V tomto článku se dozvíte recept na jednoduchý domácí lék, který vás rychle a snadno zbaví všech těchto problémů. Stačí vám jen pár ingrediencí, které bez problémů najdete ve své domácnosti.

Čtěte také: Na rýmu jedině přírodně. Tyto metody skutečně zabírají

Jak lék vyrobit?

Nejprve rozdrťte deset tablet aspirinu tak, aby z nich byl jemný prášek. K tomuto prášku přimíchejte 250 mililitrů silného alkoholu nebo lihu. Nechte směs den nebo dva dny odstát v uzavřené nádobě. Po této době do vzniklé tekutiny namočte gázový polštářek, případně vatový tampon, a přiložte ho na rozpraskanou patu.

Polštářek k chodidlu připevněte potravinářskou folií, poté přes ni navlékněte ponožku. Nechte působit přes noc. Nakonec ráno sundejte ponožku i folii s polštářkem a nohy umyjte. Vrstvu, která se na patě vytvořila, setřete pomocí pemzy a poté nohy ošetřete mastným krémem. Touto metodou se zbavíte i silného poškození do deseti dnů. Postup opakujte podle toho, jak moc je pata popraskaná.

Zdroj: tudasfaja.com