Jednoduchý způsob, jak vyčistit špinavý toustovač

Zapečené tousty patří k oblíbené svačině i večeři. Bohužel po přípravě této pochoutky vám většinou v kuchyni zůstane velmi špinavý toustovač. Nejčastěji se na něj připeče sýr, ale také rajčata, máslo a další suroviny. Čištění toustovače jistě není příjemná činnost, ale udělat to musíte. Chemické čističe vám mohou pomoci, ale přinesou také hodně negativ. Poradíme vám, jak můžete svého malého pomocníka vyčistit velmi jednoduchým způsobem, aniž byste museli sáhnout po chemii.

Prevence je nejlepším čistidlem

Nejlepším způsobem, jak si poradit s čištěním, je předcházení nepořádku. Nejlepším trikem je použití pečicího papíru. Když toustovač před použitím vyložíte pečicím papírem, nebudete mít problémy s čištěním. Papír po použití jednoduše sundáte, vyhodíte a toustovač bude prakticky čistý a bez připálenin. Použít můžete také malé množství oleje, kterým potřete pláty spotřebiče. Sýr ani jiné suroviny se díky tomu nepřichytí k povrchu a snadno ho potom umyjete.

Ocet a jedlá soda jsou základ

Máte toustovač již špinavý? Připravte si roztok z 10 lžic vody a 1 lžíce lihového octa. Toustovač musí být vytažený ze zásuvky, ale desky musí být ještě teplé. Naneste tuto směs a zavřete víko. Nechte takto působit pár minut. Potom vezměte obyčejnou houbičku a měkkou stranou otřete všechny špinavé části.

Čtěte také: Jak navléknout jehlu na nit během pár vteřin?

shutterstock.com

Druhou možností je Smíchání 1 lžíce jedlé sody a 2 lžic lihového octa (nebo citronové šťávy). Postup je stejný, ale v tomto případě budete mít k dispozici hustou pastu. Nechte ji působit 2 minuty a potom použijte na otření houbičku jako v předchozím případě. Uvidíte, že bude toustovač krásně čistý.

Na chemikálie zapomeňte

Mnoho lidí chce odstranit chemické čističe ze svého života. Bohužel často netuší, jak to udělat. Stačí, když si nakoupíte pár základních produktů, jako je jedlá soda, bílý ocet, kyselina citronová nebo peroxid vodíku. S těmito produkty dokážete uklidit prakticky cokoli v domácnosti. Jen se musíte naučit, jak to udělat. Na internetu i sociálních sítích existuje mnoho lidí, kteří vám s tím pomohou. Čištění toustovače může být prvním krokem.