Jemný dort můžete připravit během chvilky v kuchyni

Dezert, kterému se říká čarodějnický oheň, si vychutnáte během chvilky. Nemusíte na něj zapínat troubu, potřebujete jen pár surovin a zaplatíte za něj jen pár korun. Nebojte se, nic pálivého se v tomto dezertu nenachází. Garantujeme, že je to jeden z nejchutnějších a nejjednodušších dortů, jaký jste si kdy připravili. Nezapomeňte si recept uložit na později, abyste ho již nikdy neztratili.

Co budete potřebovat?

Na výrobu je zapotřebí jen několik ingrediencí, které máte doma nebo je velmi snadno najdete v obchodě po celý rok. Díky tomu si ho můžete připravit, kdykoli jen budete mít chuť. Díky použití dětských sušenek nemusíte nic péct a budete mít dort hotový během pár minut. Jestli chtějí vaše děti něco sladkého, nabídněte jim tuto pochoutku. Připravte si:

  • dětské sušenky – 16 ks,
  • mléko – 3 dl,
  • kaštanová hmota – 25 dkg,
  • sladká šlehačka – podle chuti,
  • hořká čokoláda – 1 tabulka,
  • vanilkový cukr – podle chuti,
  • moučkový cukr – podle chuti.
Shutterstock

Pracovní postup

Začněte tím, že zahřeje mléko. Potom do něj přidejte vanilkový a moučkový cukr. Do slazeného mléka namočte sušenky a položte je na dno vhodné nádoby. Potom si nastrouhejte kaštanovou hmotu. Rozpusťte čokoládu ve vodní lázni a rozdělte si ji na dvě části. Do jedné poloviny přidejte trochu mléka. Musíte získat konzistenci zálivky na salát. Poté s ní potřete kaštanovou vrstvu, kterou jste nanesli na sušenkovou vrstvu do formy. Poté přidejte do formy sladkou šlehačku.

tudnodkell.info

Nakonec všechno urovnejte pomocí stěrky a všechno zalijte druhou částí rozpuštěné čokolády. To je všechno, co musíte udělat pro výrobu tohoto vynikajícího nepečeného dezertu. Čarodějnický oheň se mu říká, protože mnoho lidí dělá na vršku z rozpuštěné čokolády obrazce, které připomínají plameny ohně. Nebojte se, tohle je jediný důvod, proč se tento dezert jmenuje po upalování čarodějnic. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: tudnodkell.info