JEN PRO SLABŠÍ POVAHY: Policista se loučí s mrtvým parťákem a ukazuje, jak moc ho měl rád! Nese ho v náručí

Jestli neradi roníte slzy, nedívejte se na tuhle fotografii, která před nedávnem obletěla svět na sociální síti Facebook. Vaše srdce naplní smutek a lítost, až uvidíte, jak se tenhle americký policista loučí s parťákem, který jej doprovázel do akce, z které už se živý nevrátil.

To ráno, když opouštěli policejní služebnu, aby zasáhli proti páchání bezpráví ve svém městě, ještě ani jeden z nich netušil, že společně těmito dveřmi procházejí naposledy. Zkušený psovod a dlouholetý zaměstnanec zdejší policie zasahoval se svým čtyřnohým parťákem u běžného případu, který ale stál jeho nejlepšího přítele život.

Objektivy fotografů policistu se psem zachytily ve chvíli, kdy vystrojil svému německému ovčákovi pohřeb s plnou parádou. Bezvládné tělo svého služebního psa obřadně nesl ulicí za doprovodu seřazených salutujících kolegů a policejním vozem se spuštěnými majáky na počest věrnému čtyřnohému policistovi. Z fotografie vyzařuje zmar a obrovský smutek policisty, stejně jako bolestná krása poct, kterých se jeho služebnímu psovi dostalo.

Čtěte také: Neuvěříte, co předvedla teprve pětiletá holčička, když vstoupila na pódium. Jak to začalo, všem spadla brada

Tisícovky komentářů vyjadřují soustrast

Tato fotografie obletěla sociální sítě nevídanou rychlostí a nasbírala statisíce smutných „lajků“. Milovníci zvířat z celého světa truchlí spolu s nešťastným páníčkem a v komentářích mu vyjadřují soustrast, spoluúčast a hlavně obrovský respekt vůči jeho odhodlání uctít smrt svého zvířecího přítele tak, jak se sluší a patří na řádného mnohaletého policistu. Přestože se jedná o psa, byl to plnohodnotný člen týmu, který se zasloužil o spoustu úspěšně vyřešených případů. Se svým lidským parťákem byli nerozluční přátelé a společně tvořili skvělou a nedostižnou dvojku, na kterou si žádný zločinec nepřišel. Připojujeme se tedy ke kondolencím, přejeme ovčákovi klidný odpočinek a panu policistovi stejně skvělého nového parťáka, který tomu starému bude dělat všechnu čest.