Jiří Korn: „Definitivní konec“! Skupina 4TET se nadobro rozpadla!

Kvarteto 4TET, jehož součástí je i Jiří Korn (74), je po 20 letech u konce. Podle Jiřího Škorpíka (51), duchovního otce této hudební skupiny, se každý stroj se někdy opotřebuje. Konec kvarteta 4TET nastal už před rokem, ale veřejnost se to dozvídá až nyní.

Konec kvarteta 4TET

Nikdo z kvarteta 4TET o rozpadu neinformoval. Jiří Škorpík prozradil, že poslední vystoupení 4TETu se konalo 28. prosince 2022 v pražském Hudebním divadle Karlín. Od té doby už se kvarteto neobjevilo na veřejnosti.

Škorpík také uvedl, že mezi členy kvarteta se začaly objevovat stále větší rozdíly v pohledu na kvalitu a budoucnost projektu, na styl jednání a pravidla. Tyto rozpory postupně vedly k zániku kvarteta. Škorpík také přiznal, že při rozhodnutí o ukončení kvarteta hrály roli zdravotní problémy. Jiří Korn trpěl potížemi se zdravím a půl roku nemohl normálně pohybovat rukama a nohama, stejně tak měl problémy se sluchem na jedno ucho.

Čtěte také: Neuvěřitelné se stalo uvěřitelným! Mladí rodiče se podruhé stali rodiči dvouvaječných dvojčat!

View this post on Instagram

A post shared by KORNCERT Jiří Korn (@jirikorn.korncert)

Nové začátky

Po rozpadu 4TETu se členové skupiny vydali různými směry. Jiří Korn se dal na sólovou dráhu, zatímco David Uličník se zaměřil na jiné hudební projekty. Jiří Škorpík a Dušan Kollár založili novou skupinu WOW vocal, do které přizvali jednu ženu a pět mužů. WOW vocal je také a capella skupinou, která vystupuje bez použití hudebních nástrojů. Škorpík doufá, že nová skupina bude sklízet stejné úspěchy jako 4TET.

Jiří Korn a Jiří Škorpík se od rozpadu kvarteta již nesetkali a jejich cesty se rozešly. Jejich vztahy se postupně ochladily a jejich spolupráce skončila.

Odkaz kvarteta 4TET

Kvarteto 4TET zanechalo v české hudební scéně nezmazatelnou stopu. Jiří Korn v něm exceloval svým vokálem a spolu s ostatními členy vytvářel nezapomenutelné hudební zážitky. Jejich koncerty byly vždy vyprodané a fanoušci na ně ještě dlouho vzpomínají.