Jitrocel je levný lék našich prababiček ověřený desítky let

Dnešní moderní medicína je samozřejmě velmi vyspělá a dokáže vyléčit spoustu problémů a zdravotních neduhů. V dřívějších dobách ovšem tak vyspělá nebyla, takže naše babičky a dědečkové museli spoléhat více na přírodní léčiva. I dnes se opět dostávají přírodní léčiva opět do módy a spousta lidí jim dává přednost před moderní medicínou. Vždyť v přírodě je možné najít spoustu léčivých bylin, které nás mohou zbavit problémů. Tak například takový jitrocel toho dokáže opravdu moc. Naše babičky moc dobře věděly, proč ho používat. Pojďte to zjistit také.

Lék našich babiček

Už naše babičky věděly, že síla přírody je nekonečná. Lidé z přírody pocházejí, a proto je příroda dokáže sama vyléčit. Babičky proto používaly spoustu bylinek na mnoho zdravotních problémů. Jedním z nich je také jitrocel. Jitrocel kopinatý jistě všichni známe a jistě také víme, že se z něj dá udělat velmi dobrý sirup. Je to velmi levný lék, který je ovšem mnoha léty prověřený. Jitrocel pomůže lidem s křečovými žílami, otoky, vyrážkou, a dokonce je výborný proti kašli. Tak hurá na louku a hledat jitrocel. Nahradí skvěle mnoho léků z lékárny a bez problémů si jej můžete zpracovat doma sami.

Zázračné účinky na zdraví

Pojďme se nyní podívat, na co všechno je jitrocel dobrý a jaké jsou jeho zázračné účinky pro lidské zdraví. Podporuje imunitní systém, má detoxikační účinky a antiseptické účinky. Léčí křečové žíly a je vhodným lékem při nachlazení a chřipce. Podporuje zdraví dýchacích cest a zajišťuje dobré vykašlávání hlenu. Zmírňuje příznaky alergie a astmatu a podporuje trávení. Odstraňuje křeče a bolesti v žaludku. Umí regenerovat buňky a zlepšuje hojení kožních poranění a nemocí.

Čtěte také: Jak si můžete pomoci od kašle domácími metodami?

Bojovník proti kašli

Dále pak zajišťuje pevnou kostní tkáň, preventivně působí proti osteoporóze. Má močopudné účinky a dokáže odvodňovat tělo od nadbytečné vody. Podporuje funkci jater a ledvin a umí pročisti močové cesty. Tato rostlinka má mnoho léčivých schopností, takže ji můžete použít pro jakoukoliv ránu, bez ohledu na to, jak je velká nebo závažná. Léčí nejenom rány, ale také kašel. V zimě nebo v sychravém počasí je tedy skvělým pomocníkem.

Domácí jitrocelová mast

Udělejte si jitrocelovou mast na celý rok a budete mít o zdraví postarané. Budete k tomu potřebovat 500 g vepřového sádla, včelí vosk a jitrocelové listy. Sádlo rozpusťte na pánvi a přidejte k němu nakrájené listy jitrocele. Směs nechte vařit při teplotě 60 stupňů a následně ji nechte odležet při pokojové teplotě do druhého dne. Na druhý den přidejte do směsi včelí vosk a opět pořádně rozpusťte. Výslednou mast dejte do sklenic a skladujte na chladném místě.