„Jsou lidé, kterých se dokonce i štítím,“ prohlásil Harapes o Květě Fialové. Nikdy ji neodpustil poznámku o jeho …

Vlastimil Harapes a Květa Fialová byli dva legendární umělci, kteří se během své kariéry dostali do vážného konfliktu. Jejich nevraživost, která byla spuštěná jednou urážkou, přetrvávala až do konce jejich životů a nikdy nedošlo k jejich usmíření. Tato temná kapitola v dějinách české kultury zanechala hluboké stopy a dodnes slouží jako varování, jak může jediná nešťastná slova vést k nenapravitelným škodám.

Počátek konfliktu: Květa Fialová označila Harapese za homosexuála

Vše začalo v roce 2012 při natáčení pořadu VIP Prostřeno!. Během natáčení se Květa Fialová nečekaně vyjádřila, že je Vlastimil Harapes „dost teplej„. Tato urážlivá poznámka, která narážela na Harapesovu sexuální orientaci, se stala zápalkou pro dlouhotrvající spor mezi oběma umělci.

Harapesova reakce: Odmítnutí jakéhokoliv kontaktu s Fialovou

Harapese se tato poznámka hluboce dotkla a okamžitě se rozhodl, že s Fialovou nebude do konce života komunikovat. Odmítal se s ní setkat nebo o ní jakkoli mluvit. Když se náhodou ocitli na stejné akci, Harapes prchal před Fialovou a snažil se jí za každou cenu vyhnout. „Paní Fialovou už nechci nikdy potkat!“ prohlásil rázně. „Určitě mi doteď nevadilo, že jsme se od toho natáčení nepotkali. Jsou lidé, kterých se dokonce i štítím,“

Čtěte také: Nečekaný zážitek v porodnici. Matce předali mrtvého novorozence

Fialová se pokoušela o usmíření

Přestože Fialová tvrdila, že Harapese „miluje“ a chtěla si s ním „vyříkat věci z očí do očí“, Harapes zůstával nekompromisní. Když se Fialová k němu přiblížila, Harapes se urychleně schoval a snažil se jí setřást. Fialová zůstala stát se slzami v očích, zmatená Harapesovou reakcí.

Harapes ji neodpustil ani po její smrti

Ani Fialové úmrtí v roce 2017 Harapese neobměkčilo. Když ho oslovil redaktor Aha!, zda by jí nyní odpustil, Harapes rázně odpověděl: „O ní se bavit nebudu!“ a ihned zavěsil. Jeho nenávist k Fialové přetrvávala až do konce jeho vlastního života.

Alzheimerova choroba a neuvážené výroky

Je nutné zmínit, že v době natáčení pořadu VIP Prostřeno! již u Fialové propukala Alzheimerova choroba. To mohlo hrát roli v jejím nevhodném vyjádření o Harapesovi. Harapes však nebyl ochotný vzít tuto skutečnost v potaz a trval na svém odmítnutí Fialovou jakkoliv omluvit.

Poslední setkání s Fialovou bylo na pohřbu Marie Poledňákové

Jedním z mála momentů, kdy se Harapes a Fialová setkali, byl Harapesův příchod na pohřeb režisérky Marie Poledňákové v roce 2015. Zde si Harapes všiml Fialové a podle svědků „už skoro nemluvil“, což naznačuje, že konfrontace s ní byla pro něj stále velmi bolestná.

Zdroj: Ahaonline.cz