Kašel? Než předražené kapky z lékárny, raději vyzkoušejte domácí kakaový zázrak!

Co dělat při nesnesitelném a úporném kašli? Většina lidí vezme peněženku a vyrazí do lékárny pro přípravky, které slibují nemožné a k tomu stojí doslova majlant. Naše babičky na každém rohu žádnou lékárnu neměly, proto si musely umět poradit samy. Jejich medicína je efektivnější, připravená z několika málo ingrediencí a nestojí takřka nic. Vyzkoušejte osvědčený domácí zázrak, který zbaví kašle, a uvidíte sami.

Osvědčené metody lidového léčitelství

V minulosti neexistovaly léky na všechno, jak tomu je dnes, a rozhodně nebyla možnost koupit si přípravky na kašel ve večerních hodinách nebo o víkendech. Babičky však věděly, jak na různé neduhy, protože znaly sílu přírody a uměly používat různé ingredience k přípravě domácí medicíny. To je i případ osvědčeného léku na kašel, který mohou užívat děti i dospělí a během několika málo dní se jej snadno zbavit.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Lék proti kašli

Zázračný lék je z ingrediencí, které má každý doma. Nestojí velké peníze a lze si jej dokonce připravit do zásoby. Co budete na přípravu potřebovat? Připravte si:

  • 300 g másla,
  • 300 g medu,
  • 1 polévkovou lžíci cukru,
  • 100 g kakaového prášku.

Příprava a užívání

Připravte si kastrůlek na sporák a rozpusťte v něm máslo. Raději nepoužívejte mikrovlnnou troubu, poté přidejte opatrně med a za stálého míchání spojte do hladké hmoty, kterou však nevařte.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Přisypejte cukr a opět míchejte, až se rozpustí do směsi. Na závěr přisypejte kakaový prášek, který vmíchejte.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Nechte trochu vychladnout, přelijte do uzavíratelné sklenice a uložte do chladničky. Doba trvanlivosti je 6 měsíců.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Užívá se jedna polévková lžíce denně rozpuštěná v horkém mléce a po mírném zchladnutí se pije.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Směs obsahuje theobromin, alkaloid z kakaovníku s uklidňujícími účinky, který zmírňuje a léčí bolest v krku a kašel. Extrakt z kakaa je podle některých vědeckých studií dokonce účinnější než kodein.

Zdroj: babcineprzepisy.pl