Mít čas sami na sebe je v dnešní době velmi důležité. A pokud tento čas dokážete efektivně využít, bude to vůbec nejlepší. Vyzkoušejte opřené nohy o zeď a sledujte, co se s vaším tělem bude dít.  

Nikdy jste o něčem takovém neslyšeli? Nevadí, rádi vám vše vysvětlíme a zajistíme, aby tato pozice měla pro vaši osobu co největší a nejefektivnější účinky. A pokud vám zbývá čas akorát tak večer před spaním nebo pár minut o víkendu po probuzení, neděste se, tento krátký čas bude stačit. Vše je jednoduché a nenáročné!

O co přesně jde

Jedná o se jednoduchý cvik či pozici, které se říká Viparita Karani. Je jednou z nejúčinnějších a nejefektivnějších pozic. Pokud nemáte dostatek času na sportování, dopřejte svému tělu alespoň tuto oblíbenou a blahodárnou pozici. Zabere vám pouze patnáct minut vašeho drahocenného času a můžete ji provádět kdekoliv a klidně i každý den. Řiďte se tím, že čím častěji si tuto pozici dopřejete, tím to pro vás bude lepší a vaše tělo bude profitovat z větších účinků. Jak tuto pozici provádět správně? Je to jednoduché, lehněte si na záda a podložte si své boky polštářem. Nyní přisuňte zadeček pevně ke zdi a zvedněte obě chodidla. Kotníky jsou mírně od sebe. Ruce položte na zem či lůžko, záleží, kde se nacházíte a uvolněte je. Tento způsob bude dokonalý pro odpočinek, relaxaci a uvolnění od každodenního napětí. 

Výhody, které Tai Chong nabízí

Jestliže jste rozhodnuti, že tuto pozici budete dělat každý den, za pár dnů se dostaví první a kladné výsledky. Jaké budou hlavní výhody, se kterými se bude vaše tělo potýkat?

  • Správná regulace trávení
  • Uklidnění
  • Zmírňuje bolesti a otoky nohou

Při pravidelném provádění této pozice vaše střeva začnou být v pohybu, jako byste dělali dřepy. Proto taková jednoduchá pozice bude vhodná pro starší lidi, ale i pro ty, kteří mají potíže s trávením. Mezi potíže jistě patří zácpa, nadýmání a jiné. Dále se mohou těšit lidé s otoky nohou. Takové otoky jsou většinou způsobené špatným prokrvením končetin, nošení nevhodné obuvi, ale například i dlouhým stáním. Jelikož tímto způsobem zajistíte prokrvení celého těla, ulevíte tak i vašim nohám. Pokud patříte mezi lidi, kteří v práci neustále chodí a nemají chvíli na odpočinek, tato technika je pro vás jako ušitá na míru. Při této pozici byste měli zhluboka a pravidelně dýchat, tak zajistíte tělu dostatek kyslíku, čímž se dokonale uvolníte a uklidníte. I taková pozice je jakousi meditační technikou, která uvolní stres a napětí. 

Sdílejte článek