Kočka jako věrný parťák kamioňáka. Když se ztratila, řidič propadl zoufalství. Zázrakem se objevila po více než 600 kilometrech!

Paul Robertson žije osamělý život řidiče kamionu. Ze svého domovského Ohia jezdí na dlouhé štreky, týdny je na cestách a ujede tisíce kilometrů. I to je důvod, proč se upnul na Howieho, což byl kocour, který mu dělal parťáka při jízdách. Bohužel Howie v roce 2017 zemřel. Následovalo období, kdy Paul jezdil sám, jenže byl tak smutný, že se rozhodl adoptovat další kočku. Naprosto dokonalým společníkem se stal Percy, lehce obtloustlý kocour z útulku.

Tulák s jizvami

Percy rozhodně nepatřil mezi líbivé domácí mazlíčky. Naopak, jednalo se o tuláka, který skončil v útulku Twin Cities Animal Rescue. O Percyho žádný chovatel nejevil zájem, měl pár kilo navíc, k tomu jizvy po celém těle. Nesmí se zapomenout na chybějící zub a natržené ouško, prostě Paul se do Percyho naprosto zamiloval. Kocour se oddal i jemu a při jízdách si užíval svého pelíšku, ze kterého měl parádní výhled na okolní krajinu. Stali se naprosto nerozlučnou dvojicí.

Hvězdy sociálních sítí

Dvojice se stala rychle také hvězdami sociálních sítí, protože Paul zveřejnil svůj život za volantem na Facebooku. Percy se stal ústřední postavou, která se objevovala v příbězích kamioňáka. Při jedné noční zastávce nechal Paul otevřené okénko. Ráno byl Percy pryč. Paul kocourka hledal, ale drahnou dobu se nevracel. Nejprve se domníval, že jej zaujal ptáček za sklem, ale Percy se prostě ze své procházky do okolí nevrátil. Paul musel vzhledem k naloženému nákladu odjet. Své trápení Paul zveřejnil na svém účtu.

Návrat Percyho po hodinách jízdy

Paul odjet musel, protože měl zodpovědnost za náklad a musel dojet do cílové stanice včas, ale ze situace byl naprosto zničený. Prohledal celou okolní oblast, Percy byl ale pryč. Kilometry ubíhaly a Paul byl velmi smutný. Své trápení se rozhodl zveřejnit včetně fotek milované kočky. Do hledání Percyho se proto pustili dobrovolníci, kteří bydlí v blízkosti odpočívadla. Bezvýsledně.

https://en.goodtimes.my/

Po více než 640 kilometrech se vracel Paul ke svému náklaďáku, když ke svému údivu uviděl známou postavu, špinavou a prokřehlou. Percy byl po celou dobu pod návěsem. Netrvalo dlouho a šťastná zpráva se též objevila v online prostředí. „Jaké štěstí, že je v pořádku!“

Zdroj: en.goodtimes.my