Kokosové hvězdy na Vánoce, které nikdy nezklamou

Recepty na vánoční cukroví vás mohou každý rok inspirovat, abyste zkoušeli něco nového. Jestli máte rádi kokos, měli byste vyzkoušet tyto kokosové hvězdičky. Vyrobíte je velmi jednoduše a zachovají si svou chuť i strukturu po mnoho dní. Ale nebojte se, protože tak dlouho vám doma na talíři nezůstanou. Uvidíte, že budou ihned pryč. Navíc je nemusíte nechávat odpočinout v lednici, takže je jejich výroba velmi rychlá.

Co budete potřebovat?

Na výrobu kokosových sušenek nepotřebujete téměř nic. Postačí vám šest ingrediencí a budete mít cukroví hotové. Velkou výhodou je, že můžete snadno zapojit také děti. Nebude to jistě rychlejší, ale užijete si u toho hodně zábavy a vytvoříte si nové rodinné vzpomínky. Na výrobu sušenek potřebujete:

  • mouka – 180 gramů,
  • máslo – 120 gramů,
  • cukr – 120 gramů,
  • strouhaný kokos – 100 gramů,
  • vejce – 1 ks,
  • pomerančové aroma.

Pracovní postup

Do hluboké mísy nasypte mouku a přidejte měkké máslo. Ideální je, když ho vyndáte z lednice pár hodin před přípravou. Rukama vypracujte z těchto dvou surovin drobivé těsto. Mouka a máslo se musí krásně spojit. Bude to chvíli trvat, ale to je normální. Poté přidejte cukr a strouhaný kokos. Nakonec přidejte také vejce a kapku pomerančového aroma. Rukama celé těsto vypracujte. Získáte homogenní a trochu lepivé těsto. Je to naprosto normální, takže se toho nemusíte obávat.

Čtěte také: Na dokonalý letní dezert potřebujete jen 3 ingredience!

Pracovní plochu zasypte moukou. Připravené těsto rozválejte na slabý plát o tloušťce asi 3 mm. Vezměte do ruky vykrajovátko ve tvaru hvězdy (případně s jiným tvarem) a ponořte ho do mouky. Vykrojte z celého těsta tolik hvězdiček, kolik bude možné. Plech nebo pekáč vyložte pečicím papírem a rozložte na ně připravené hvězdičky. Troubu předehřejte na 180 stupňů a pečte jeden plech po dobu 10-12 minut. Zkuste tyto kokosové hvězdičky a užijte si svátky. Dobrou chuť!

Zdroj: ketkes.com