Kolik dětí je podle vás normální? Mladá žena čeká již 12. miminko

Sedmatřicetiletá žena čeká již své 12. dítě, přitom od porodu toho prvního uplynulo pouze dvanáct let. Mladá maminka je s počtem dětí spokojená, ale samozřejmě se také setkala s nepochopením okolí. Dvanáct dětí je podle něj na jednu rodinu až příliš. Maminka si z toho ale nic nedělá a všechny své děti miluje.

Své děti má pojmenované od písmene „C“

Rodiče 11 dětí je pojmenovali po jednom písmenu „C“, navíc prozradili, že jejich děti si ještě jedno miminko samy přály. Maminka se jmenuje Courtney a je to matka v domácnosti, její manžel je Chris a je pastor. Rodiče se již nemohou dočkat, až v březnu přivítají na svět svého dalšího potomka. Všichni bydlí ve velkém domě v Novém Mexiku v USA.

Maminka přiznala, že jsou nadšení, protože vždycky chtěli dvanáct děti. Jsou vděční, že jim bylo dopřáno a děti si tak budou velmi blízké. Některé dělí jen rok, Courtney je ale také maminkou dvojčat. Nejstaršímu dítěti bude 12, až to nejmladší přijde na svět. Courtney uvedla také důvod, proč si děti přály ještě jednoho sourozence.

Čtěte také: Tereza Kostková zvažuje Konec po 17 letech ve StarDance: Co jí k tomuto rozhodnutí vedlo?

Inspirací pro ně byl film Třináct na Douzaine. Pořád se doprošovaly o dalšího sourozence, až se nakonec v březnu skutečně dočkají. Manželé zatím nevědí, jestli to bude holčička nebo chlapeček. Rozhodně si jsou jistí tím, že se bude jmenovat od písmene „C“, jako ostatní děti. Vymyslet jména na jednotné písmeno není jednoduché, rodiče si je navíc nechávali jako tajemství až do porodu.

Courtney je nejen ženou v domácnosti, ale stará se o statek

Courtney se doma rozhodně s 11 potomky nenudí. Mají s manželem spoustu zvířat, která potřebují denní péči. Prasata, ovce, psi, kuřata a ostatní drobné zvířectvo čítá na 140 kousků. O svém manželství řekla: „Když jsme se vzali, bylo mi 24 let.“ Nikdy se nemyslela, že by byla tak brzy matkou. Ale vždy chtěla mít velkou rodinu, což se jí rozhodně splnilo. Je až s podivem, jak jednoduché bylo otěhotnět, a to hned dvanáctkrát.

Její manžel Chris uvedl, že by si přál holčičku, protože pak by se poměr sil v domácnosti vyrovnal na šest dívek a šest chlapců. Pohlaví dítěte by se měli dozvědět již příští měsíc. Courtney má za sebou již tři císařské řezy, a tak ji lékaři nedovolili další dítě porodit vaginálně. Je to riziko nejen pro ni, ale také pro nenarozené dítě.

Po porodu nejmladší Caris měla velké problémy, porod byl dramatický, a nakonec musel skončit akutním císařským řezem. Po narození musela být 15 dní na dětské JIP, a lékaři upozorňovali, že může mít zpoždění ve vývoji. Maličká Caris je ale naprosto zdravá. Courtney se přiznala, že miluje ten pocit, být těhotná. Vždy se cítila dobře a nikdy neměla žádné problémy. Kdyby ji prý bylo špatně nebo měla potíže, rozhodně by si nepořizovala tolik dětí.

Courtney je již odbornicí na mateřství

Courtney svoje starší děti rozhodně nevyužívá při péči o ty mladší. Všem se věnuje se stejnou radostí, jako kdyby měla dvě. Rozhodně to ale není jednoduché, hlavně po finanční stránce. 14tičlenná rodina toho sní opravdu hodně, mnoho peněz stojí také ošacení, školky, školy a zájmové činnosti.

Rodina by si ale nikdy nedovolila stěžovat, protože si takový život zvolila sama. Jedná se o rodinu, která své děti bezmezně miluje a nikdy by nedovolila, aby děti neměly všechno, co potřebují. Reakce jejich okolí jsou velmi rozporuplné. Většina lidí jim samozřejmě fandí a přeje jim je to nejlepší, jiní si ale myslí, že dvanáct dětí je až moc a nemohou si to dovolit.

Pravdou ale je, že nikdo nevidí do domu rodiny, neví, co dělají, jak si vydělávají. A hlavně si Courtney s Chrisem z takových řečí rozhodně nic nedělají. Oni sami vědí, do čeho šly a v březnu se mohou těšit na nové miminko. Císařský řez už je naplánovaný a proběhne mezi 36. a 37. týdnem těhotenství. Maminka se tak bude moci připravit na porod.