Konečně brácha, radost u tohoto klučiny ze sourozence je naprosto neskutečná!

Které dítě netouží po bratříčkovi nebo sestřičce? Mít parťáka, se kterým si může hrát a sdílet vše? Jistě každé, ale Mikey Marotta chtěl sourozence opravdu z celého svého srdce. Dokonce si nepřál herní konzoli, nové stavební auto ani jinou hračku k Vánocům, toužil mít bráchu. Prostě normálního bráchu, pro kterého bude on ten starší. Ten, kdo jej bude milovat, současně ochraňovat. Bohužel dlouhou dobu se zdálo, že se jeho sen nesplní.

Snaha o dítě

Jessica a Michael Marottovi nebyli proti, dokonce toužili po druhém dítěti, ale osud dalšímu těhotenství nepřál. Jessica potratila. Zdálo se, že jejich snaha o další dítě bude marná, proto si jednoho dne s Mikeym sedli a porozprávěli o trojčlenné rodině. Mikey chápal, že na rodině s jedním dítětem není nic zvláštního a je to tak zcela běžné, proto jim tenkrát odpověděl, že čtvrtým členem je vlastně pes Dilinger, kterého si pořídili. Stále ale měl ve skrytu duše jedno přání.

Duhový bráška

Už se zdálo, že opravdu zůstane jen u přání, protože Marottovi bojovali s neplodností. Snaha otěhotnět byla zcela marná, proto nastalo v roce 2017 u manželů k neskutečné radosti, když Jessica zjistila, že je těhotná. Bohužel těhotenství se neobešlo bez komplikací.

Čtěte také: Jaké je tajemství dlouhého a šťastného manželství Harrisona Forda?

Vzhledem k omezené nitroděložní výživě museli lékaři přistoupit k předčasnému porodu císařským řezem, malý Jake byl veliký jako dlaň dospělého člověka. Týdny strávil v inkubátoru na jednotce intenzivní péče. Právě tam se mohl Mikey poprvé setkat se svým bráškou.

„Klokánkování“ s bráchou

A nejen to, předčasně narozeným dětem pomáhá takzvané „klokánkování“. Pod tímto pojmem se skrývá metoda přikládání předčasně narozeného kojence na kůži dospělého, v tomto případě si ale mohl přivinout Jakea přímo jeho starší bratr Mikey. Jeho čirá radost z této aktivity byla neskutečná. „Jsi součástí mě samotného a nikdy nedopustím, aby se ti něco stalo,“ pošeptal Mikey svému malému bráškovi a od té doby jsou nerozlučnou dvojicí, která překoná vše.

Zdroj: parentingisnteasy.co