Konzumujte řepu. Je výborným lékem pro vaše játra

Jedním z nejvíce prospěšných druhů zeleniny je řepa, a to speciálně pro játra, jelikož má velmi silný detoxikační a regenerační účinek. Protože naše játra jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů, doporučuje se věnovat maximální pozornost jejich správnému fungování a zdraví.

 Jak na zdravá játra

 Pokud naše játra nefungují dobře, nejsou schopna odfiltrovat toxiny z těla a postupem času člověk musí čelit různým chorobám. Toxiny naše tělo přijímá ze vzduchu, kosmetiky, vody, jídla a mnoha dalších, proto jsou játra jedním z největších pomocníků.

Složení řepy

Obsahuje hodně hořčíku, vápníku, železa, draslíku, vitaminu C, fosforu, manganu, betakarotenu a vitaminu B. Řepa díky tomuto složení funguje jako posilovač jater, který umocňuje jejich přirozenou funkci.

Čtěte také: Zmáčkněte jedno místo na chodidle po dobu několika vteřin a budou se dít zázraky – vyzkoušejte!

Pravidelné konzumování šťávy může výrazně zpomalit progresi chronického onemocnění jater. Řepa může být také velmi účinná při ztučňování jater.

Jak na přípravu šťávy

Postačí, když si jednou týdně uděláte nápoj z řepy a budete jej pravidelně konzumovat.

Ingredience:

  • Červená řepa – 1 kus
  • Mrkev – 1 kus
  • Citron – ½ kusu

Příprava

Řepu a mrkev důkladně umyjte a poté oloupejte. Vyplatí se kupovat bio varianty nebo si je vypěstovat na zahradě. V takovém případě ani loupat nemusíte. Nakrájejte je menší kousky a vložte do odšťavňovače. Nakonec přidejte citronovou šťávu, a pokud není dost tekutiny pro všechny, můžete přidat i trochu vody.

Pokud vám šťáva z řepy vyloženě nevoní, nezoufejte. Můžete si její chuť zlepšit pomocí jablka, manga nebo dalších přidaných ingrediencí. Záleží jen na vás, jaké chutě vám vyhovují, a zdali se vůni řepy pokusíte přebít nebo naopak vyzdvihnout.