Konzumujte řepu. Je výborným lékem pro vaše játra

Jedním z nejvíce prospěšných druhů zeleniny je řepa, a to speciálně pro játra, jelikož má velmi silný detoxikační a regenerační účinek. Protože naše játra jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů, doporučuje se věnovat maximální pozornost jejich správnému fungování a zdraví.

 Jak na zdravá játra

 Pokud naše játra nefungují dobře, nejsou schopna odfiltrovat toxiny z těla a postupem času člověk musí čelit různým chorobám. Toxiny naše tělo přijímá ze vzduchu, kosmetiky, vody, jídla a mnoha dalších, proto jsou játra jedním z největších pomocníků.

Složení řepy

Obsahuje hodně hořčíku, vápníku, železa, draslíku, vitaminu C, fosforu, manganu, betakarotenu a vitaminu B. Řepa díky tomuto složení funguje jako posilovač jater, který umocňuje jejich přirozenou funkci.

Čtěte také: Jak rychle a spolehlivě detoxikovat tlusté střevo?

Pravidelné konzumování šťávy může výrazně zpomalit progresi chronického onemocnění jater. Řepa může být také velmi účinná při ztučňování jater.

Jak na přípravu šťávy

Postačí, když si jednou týdně uděláte nápoj z řepy a budete jej pravidelně konzumovat.

Ingredience:

  • Červená řepa – 1 kus
  • Mrkev – 1 kus
  • Citron – ½ kusu

Příprava

Řepu a mrkev důkladně umyjte a poté oloupejte. Vyplatí se kupovat bio varianty nebo si je vypěstovat na zahradě. V takovém případě ani loupat nemusíte. Nakrájejte je menší kousky a vložte do odšťavňovače. Nakonec přidejte citronovou šťávu, a pokud není dost tekutiny pro všechny, můžete přidat i trochu vody.

Pokud vám šťáva z řepy vyloženě nevoní, nezoufejte. Můžete si její chuť zlepšit pomocí jablka, manga nebo dalších přidaných ingrediencí. Záleží jen na vás, jaké chutě vám vyhovují, a zdali se vůni řepy pokusíte přebít nebo naopak vyzdvihnout.