Kopřiva je skutečným léčitelem jara: Zde je návod, jak ji používat

Kopřivu zná téměř každý, kdo se pohybuje v přírodě, v lese nebo rád chodí na výlety ven. Kopřiva patří mezi naše nejznámější byliny a je charakteristická určitými rysy. Lidí se jí většinou vyhýbají, nicméně pokud by věděli, co všechno tato bylinka dokáže, začali by si jí nesmírně vážit. Kopřiva je totiž skutečným přírodním léčitelem, který dokáže vyléčit celou řadu problémů a nemocí. Nelze ji tedy považovat za plevel, ale rovnou za dar přímo z přírody. Dnes si ukážeme, jak kopřivu efektivně používat, abychom s ní dosáhli maximálních účinků.

Detoxikuje organismus

Málokdo ví, že právě kopřivy mají mnoho léčivých vlastností, které mohou nám lidem pomoci s mnoha zdravotními problémy. Tyto léčivé rostliny jsou bohaté na vitaminy K a B2. Obsahují také poměrně velké množství karotenu, kyseliny askorbové, kyseliny pantothenové, bílkovin, škrobu, uhlohydrátů, solí, železa a draslíku. Listy a kořeny kopřivy obsahují až 22 % mastných olejů. Mezi hlavní léčivé vlastnosti kopřivy patří očista organismu, zvýšení počtu červených krvinek, normalizace krve, snížení hladiny glukózy a obohacení těla o vitaminy.

Povařit a vypít

Nejlepším řešením je vzít 2 lžíce sušených listů kopřivy, dát je do hrnce s vodou a nechat je vařit. Následně pít tento nápoj po 50 ml alespoň třikrát denně po dobu jednoho měsíce. Pravidelným užíváním zmizí bolest kloubů, svalů i zubů. U některých jedinců může také dojít ke zlepšení vidění.

Čtěte také: Jedinečný recept, který vás zbaví bolestí kloubů a zad

Účinky kopřivového čaje

Pít tento čaj z kopřivy se opravdu vyplatí, neboť je dobrý pro imunitní systém. Kopřivový čaj je bohatý na vitaminy A, C, D, E, K, lecitin a antioxidanty. Bojuje proti stresu a únavě. Zabíjí také celou řadu bakterií v našem těle a v případě nachlazení je tento čaj k nezaplacení. Dále také čistí ledviny, trávicí systém, bojuje s infekcemi a pomáhá stimulovat metabolismus, tudíž je vhodný pro hubnutí. Zlepšuje zdraví srdce, působí blahodárně na pokožku a pomáhá bojovat se ztrátou vlasů.