Kosmetologové vysvětlují, proč jsou některá běžná pravidla péče o pleť zcela falešná!

Existuje mnoho pravidel a doporučení, pokud jde o péči o pleť, ale ne všechny jsou pravdivé. Například naše maminky a babičky stále říkaly, že mastná pleť by měla být umývána mýdlem co nejčastěji, nicméně moderní kosmetologové s tím vůbec nesouhlasí. Nebo skutečnost, že média prezentují děsivé příběhy o smrtícím poškození, které parabeny způsobují, když ve skutečnosti nejsou až tak škodlivé.

Protože si přejeme, abyste žili vědomě, rozhodli jsme se dnes vyvrátit několik nejznámějších mýtů v péči o pleť jednou provždy!

Mýtus č. 1: Není nutné používat ochranu proti slunečnímu záření, když je venku zataženo.

Čtěte také: Jenom díky shodě náhod se muži podařilo najít v příkopu odhozené štěně. Jeho stav byl tak otřesný, že šokoval jak jeho, tak i veterináře. Jenom málokdo by zvládl neplakat. Proč?

Sluneční záření je jedním z hlavních důvodů stárnutí pokožky. A i když vnější počasí je zatažené a nevidíte sluneční paprsky, na Vaší kůži se stále dostává množství radiace; dokonce i přes sklo. Proto je důležité aplikovat ochranu proti slunečnímu záření jak ve slunečném počasí, tak v zataženém počasí. Zvolte opalovací krém s faktorem ochrany kůže nejméně 30 a aplikujte ho na obličej a krk. Nezapomeňte znovu použít opalovací krém každé 2 hodiny, pokud jste venku.

Mýtus č. 2: Oleje ucpávají póry.

Při používání olejů a dalších přírodních složek na obličej byste měli být vždy velmi opatrní, zvláště pokud mluvíme o olejích v jejich nejčistší podobě. Ano, mohou skutečně ucpávat póry a způsobit alergickou reakci, ale pouze pokud jsou vybrány nesprávně. Věnujte pozornost faktorům, jako jsou komedogenní hodnocení: některé oleje lépe odpovídají mastné pleti, zatímco jiné mohou být ideální pro suchou pokožku.

Kokosový olej má například vysoký komedogenní poměr, což znamená, že při aplikaci na obličej byste měl být opatrné. Nicméně je to dokonalý lék na suché paty a lokty. Obecně řečeno, oleje a jejich účinky závisí na jednotlivci – někteří lidé odstraňují make-up pomocí kokosového oleje a cítí se nesmírně šťastní, zatímco jiní se rozhodnou nepoužívat vůbec žádný olej.

Mýtus č. 3: Olejnatá kůže by měla být vysušována, nikoli zvlhčována.

To je pravděpodobně jeden z nejškodlivějších mýtů v péči o pleť. Všechny typy pleti potřebují zvlhčovat a mastná pleť není výjimkou. Když se pokusíte vysušit kůži pomocí alkoholu, mýdla a dalších agresivních metod, zhoršujete situaci. Kožní tuk Vás chrání proti bakteriím a odpařování vody, a tedy přispívá k obnově pokožky. Naopak, u lidí, kteří mají mastnou pleť, je méně pravděpodobný výskyt vrásek v raném věku.

Při péči o mastnou a problematickou kůži je důležité ji očistit kosmetickými nástroji, které neobsahují SLS, odlupovat ji pomocí kyselin a zvlhčit ji pomocí produktů, které nemají komedogenní složky.

Mýtus č. 4: Parabeny způsobují rakovinu.

Použití parabenů bylo bohužel špatně interpretováno, jelikož v médiích bylo rozšířeno několik nesprávných výsledků výzkumu, což vyvolalo strach mezi spotřebiteli. Parabeny se používají jako konzervační látky při výrobě kosmetiky. Mohou dráždit kůži, ale pouze pokud jsou přidávány ve velkých množstvích, což se stává poměrně zřídka.

V současné době neexistuje žádný výzkum, který by prokázal souvislost mezi parabeny a vývojem onemocnění!

Mýtus č. 5: Používejte pouze přírodní kosmetiku.

Ve skutečnosti jsou přírodní součásti méně předvídatelné než ty, které jsou syntetizovány v laboratořích. Široký trend využívání organické kosmetiky způsobil špatný názor, že přírodní složky jsou užitečnější. To je daleko od pravdy, ale je to skvělé, pokud jde o reklamní produkty. Přírodní komponenty jsou dobré a opravdu fungují, nicméně s nimi byste měli být opatrnější než u jiných druhů kosmetiky, zvláště pokud je používáte v jejich nejčistší podobě.

Současně výrobci syntetizované kosmetiky nechtějí riskovat svou pověst a produkovat potenciálně nebezpečné předměty. Samozřejmě, že Vaše kůže může reagovat špatně na určité výrobky, ale to nemusí znamenat pro ostatní. Jak již bylo řečeno, existuje mnoho individuálních faktorů, pokud jde o používání kosmetiky, a měli byste je vždy vzít v úvahu.

Mýtus č. 6: Pleťové tonikum je plýtvání penězi.

Pokud vyčistíte tvář vitamínovou vodou, neměli byste čekat významný účinek. Dnešní trh nabízí mnoho různých typů tonik pro tvář a krémů obsahujících účinné složky.

Pleťová tonika s kyselinami jsou dobrá při odlupování pokožky a vyhlazování pleti, zatímco pleťová tonika s glycerinem jsou dobrá při hydrataci. Navíc hydroláty se v poslední době staly velmi populárními. Hydroláty jsou produkty hydrodestilace, které v závislosti na složkách mohou mít protizánětlivý účinek a neutralizují účinky tvrdé vody.

Mnoho věcí v kosmetice závisí na individuálních reakcích a individuálních vzorcích konkrétní kosmetické látky. Existuje však jedna zřejmá věc: neměli byste se bát moderní technologie!

Které z těchto pravidel v péčo o pleť jste slepě následovali? Chystáte se změnit své návyky? Informujte nás o svých názorech níže v komentářích.