Král český diskoték Michal David žije dlouhodobě mimo ČR! Podívejte se na jeho pohádkový život!

Krále českých diskoték, Michala Davida zná skoro každý obyvatel České republiky. Tento legendární hudebník však tráví velkou část svého času na vzdáleném španělsko-africkém ostrově Tenerife. A není se čemu divit – Michal David zde žije sen většiny Čechů. Má to dvě minuty cesty na pláž a léto tu trvá po celý rok. V tomto článku se podíváme na to, proč si Michal David vybral právě Tenerife a jak ve skutečnosti žije na tomto krásném ostrově.

Proč Michal David zvolil Tenerife?

Kanárské ostrovy se stávají stále oblíbenější destinací pro české turisty. A není divu! Počasí na Tenerife je stabilní po celý rok a ani v lednu zde není zima – teploty se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Dalším důvodem je výhodná letecká dostupnost a příjemné ceny, které jsou srovnatelné s těmi v České republice. Michal David se rozhodl pro Tenerife také kvůli cenám nemovitostí, které jsou zde levnější než v Česku.

Los Gigantes – skrytý poklad Tenerife

Michal David vlastní apartmán ve městě Los Gigantes, které se nachází na jihozápadě ostrova. Toto místo se vyznačuje gigantickými skalními útesy, které ční z pevniny do oceánu. Los Gigantes není turisticky přeplněné centrum, ale spíše klidné a soukromé místo. Dopravní spojení sem není tak dostupné jako do velkých měst, ale není nic jednoduššího, než si na dobu pobytu půjčit auto. Ceny za půjčení auta jsou na Tenerife velmi přijatelné.

Wikipedia.com

Apartmán s nádherným výhledem na moře

Michal si vybral apartmán, který nabízí nádherný výhled na oceán a skalní útvary Los Gigantes. Komplex, ve kterém se apartmán nachází, propojuje své obyvatele s přístavem, umožňujícím vyplutí na otevřené vody oceánu. V těsné blízkosti apartmánu se rozprostírá krásná písčitá pláž, která je pro Tenerife typická. Tato pláž patří mezi nejlépe hodnocené na celém ostrově.

View this post on Instagram

A post shared by Michal_David_oficialni (@michal_david_oficialni)

Koupě nemovitosti na Tenerife

Ačkoli koupě nemovitosti na tropickém ostrově může znít jako nedosažitelný sen, na Tenerife je to vskutku možné. Ceny nemovitostí zde ještě nejsou tak vysoké jako v České republice, a tak si lze pořídit krásný dům přímo u pláže za mnohem lepší cenu. Ceny potravin a služeb jsou na podobné úrovni jako v Česku a DPH na ostrově je pouze 7%. Samotný proces nákupu nemovitosti na Tenerife se liší od procesu v České republice a vyžaduje určitou míru důvěry a přizpůsobení se místním zvyklostem.

Michal David také často cestuje.

Nejlepší místa na Tenerife pro pořízení nemovitosti

Existuje několik oblíbených oblastí na Tenerife, kde se lidé rozhodují pro pořízení nemovitosti. Jednou z těchto oblastí je severozápadní část ostrova, konkrétně Puerto de la Cruz. Tato oblast nabízí nižší ceny nemovitostí, ale je zde častější chladné počasí a deště. Na jihozápadě ostrova se nachází oblasti Los Cristianos a Adeje, které jsou velmi oblíbené díky svému slunečnému počasí a krásným plážím. V hlavním městě Santa Cruz je pak více možností pro život, ale pláže jsou vzdálenější.