Kráva ve svých 19 letech čekala na smrt. Potom ji zachránil pár, který jí nabídl druhou šanci na život.

Láska dokáže vyřešit všechny problémy a dokonce i zachránit život. O tom se přesvědčila slepá kráva jménem Helen. Nyní je jí krásných 19 let, což je na krávu v zajetí poměrně vysoký věk. Přirozeně se dožívají 20-25 let, ale na mléčných farmách je nechávají naživu jen 15-17 let. Potom už jsou pro ně zbytečné, protože neprodukují mláďata ani mléko.

Většinu života strávila na mléčné farmě

Helen za svůj život porodila celkem 14 telat a na mléčné farmě strávila 15 let. Poté všechny krávy přestanou produkovat mléko, protože jsou na to již příliš staré. A pro farmáře se tak stanou neužitečnými. Majitel farmy ji nechtěl utratit, ale zároveň se o ni již příliš dobře nestaral. Musel se starat o dobytek, který mu vydělával peníze, a péče o slepou krávu byla příliš náročná.

Adopce přišla v pravou chvíli

Tehdy na scénu přišel Domov strýčka Neila. Jde o zvířecí rezervaci, která zachraňuje zvířata. Jakmile se o Helen dozvěděli, rozhodli se zasáhnout. Rian Feldman a Scooter Belasco se vydali za Helen a nakonec ji přivezli do své rezervace. Prvním pár dnů nebylo jednoduchých, ale ve svých 19 letech se konečně dostala někam, kde ji všichni milují a pečují o ni.

Čtěte také: Češi, pozor na jahody! Skryté nebezpečí může způsobit vážné zdravotní problémy.

Pár pečuje o zdraví a spokojenost slepé krávy

Rian a Scooter upravili ohradu tak, aby se v ní mohla Helen dobře orientovat i bez zraku. Každý den se snažili získat její důvěru, protože se k ní lidé nikdy nechovali hezky. A téměř 20 let špatného zacházení nezapomenete ze dne na den. Na kůlně má zvonkohru, aby věděla, kam má jít za odpočinkem. A na vodním korytu má fontánu, aby slyšela tekoucí vodu.

Kráva konečně poznala, co je to láska

Oddaný pár se neustále snaží, aby se u nich Helen cítila dobře a cítila, že je konečně milována. Nyní jsou její dny plné lásky, přírody a slunce, které cítí na kůži. Rian a Scooter ji kartáčují, objímají, masírují a líbají. Také na ní hodně mluví, aby věděla, co se kolem ní děje a kdo se jí dotýká. Tolik lásky a péče nezažila tato kráva za celý život. A nyní má krásné místo, kde může zůstat do konce života.

Zdroj: animalchannel