Léčba za 100 milionů zabrala! Martínek se vrátil do Česka! Rodiče pozorují první zlepšení!

Dvouletý chlapeček Martínek, který trpí vzácnou genetickou poruchou se nedávno vrátil z Francie po absolvování náročné genové terapie. Jeho příběh se stal velkým tématem a sbírka, která byla zorganizována za účelem pokrytí nákladů na léčbu, vybrala neuvěřitelných 150 milionů korun. Martínek a jeho rodina jsou plni naděje, protože první pozitivní výsledky terapie se již projevují. V tomto článku se podíváme na průběh léčby Martínka, jeho reakci na terapii a budoucí vyhlídky.

View this post on Instagram

A post shared by Donio (@doniocz)

Martínek a jeho nemoc

Martínek trpí vzácnou genetickou poruchou, která ovlivňuje jeho pohybový aparát a způsobuje vážné komplikace ve vývoji. Jeho rodiče se od začátku snažili najít pro svého syna nejlepší možnou léčbu a shromáždili obrovskou částku peněz, aby mohli financovat jeho genovou terapii. Tato terapie byla dostupná pouze ve Francii a představovala naději na zlepšení Martínkova zdravotního stavu.

Čtěte také: Střelba na neozbrojeného 11-ti letého chlapce

Sbírka pro Martínka

Sbírka pro Martínka se stala velkým úspěchem díky obrovské podpoře celého Česka. Jedním z klíčových faktorů byla také pomoc influencerky Nikol Leitgeb, která se angažovala ve shromažďování finančních prostředků. Díky velkému zájmu veřejnosti a neúnavnému snažení všech zúčastněných se podařilo vybrat více než 150 milionů korun, což umožnilo Martínkovi podstoupit genovou terapii ve Francii.

Zdroj: Video TV Nova

Průběh léčby v Montpelieru

Martínek a jeho rodiče odcestovali do francouzského Montpelieru, kde probíhala genová terapie. Tento zákrok byl náročný a vyžadoval přesné postupy a péči. Během desetihodinové operace mu byl do hlavičky aplikován lék Upstaza, který měl za cíl zlepšit jeho zdravotní stav. Dětská klinika motolské nemocnice následně hospitalizovala Martínka, kde lékaři pečlivě sledovali a vyhodnocovali jeho vývoj po operaci.

Pozitivní výsledky terapie

První výsledky terapie se již začínají projevovat. Tomáš Zatloukal, otec Martínka, s nadšením oznámil, že už nyní jsou vidět změny a Martínek začal projevovat takzvanou dyskinezi. Tento stav se projevuje samovolnými pohyby končetin a naznačuje, že léčba zafungovala. Přestože příští měsíce přinesou náročné období, všichni se radují z představy, že brzy začne prozkoumávat svět a žít plnohodnotný život.

Zdroj: Video TV Nova

Podpora veřejnosti a emocionální dopad

Celý příběh Martínka a jeho léčby přitáhl pozornost veřejnosti. Lidé se nejen aktivně zapojili do sbírky, ale také vyjadřovali svou podporu a povzbuzovali Martínka a jeho rodinu. To mělo velký emocionální dopad na Martínka i jeho rodiče, kteří se cítí obklopeni láskou a podporou lidí z celé země. Je to příklad toho, jak může síla společenství změnit a zlepšit životy lidí v nouzi.

Budoucnost Martínka

I když to je teprve začátek Martínkovy cesty za zotavením, jeho budoucnost vypadá mnohem světleji díky úspěšné genové terapii. V následujících měsících se očekává další zlepšení a postupné vymizení příznaků jeho genetické poruchy. Martínek bude pod pečlivým lékařským dohledem a bude pokračovat v rehabilitaci, aby dosáhl co největšího pokroku ve svém uzdravení.