Lék na zápal plic, který využívaly již naše babičky

Pneumonie se vyskytuje poměrně často. Má ale v podstatě vysokou úmrtnost. Nejčastěji se vyskytuje u lidí s oslabeným imunitním systémem, u starších osob a chronicky nemocných. Až třicet procent všech případů je způsobeno bakteriemi a bohužel úmrtnost je zde až dvakrát vyšší. Připravili jsme pro vás lék na zápal plic, který využívaly již naše babičky. 

Lék na zápal plic

  • Sítko na čaj
  • Hřebíček ½ lžičky
  • Kurkuma ½ lžičky
  • Tymián ½ lžičky
  • Med dvě čajové lžičky
  • Citron ½

Příprava je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné kuchařské nadání. Stačí, když uvaříte tři deci vody a nalijete ji do hrnku. Do sítka umístěte výše uvedené suroviny a nechte je tři minuty louhovat. Poté mírně vychlaďte, sceďte. Jakmile bude čaj mírně vychlazený, přidejte med a šťávu z půlky citronu. Pijte po doušcích. Čaj si dopřejte dvakrát denně. Během 1-2 dnů začnou příznaky pneumonie odeznívat. Pokud tomu tak nebude, zahájili jste léčbu pozdě a okamžitě navštivte svého lékaře, který nasadí antibiotickou léčbu.

Příznaky zápalu plic

Projevy související se zápalem plic se u každé osoby mohou lišit. Záleží také na původu onemocnění – bakteriální nebo virové. Existují však společné příznaky a těmi jsou: kašel, zvýšená teplota až horečka, bolest na hrudi a potíže s dýcháním, někdy i dušnost. U virového zápalu plic je kašel suchý, dráždivý a často ho doprovází bolest na plicích. Při bakteriálním zápalu plic se později kašel změní na produktivní s hlenem. Někdy se může stát, že je hlen hnisavý či s příměsí krve. Teplota u bakteriální infekce může chybět. U virového původu se také mohou objevit příznaky podobné chřipce. Například bolesti kloubů a svalů, celková schvácenost, nevolnost nebo zvracení. Rádi bychom upozornili, že kdyby vám výše zmíněný lék nezabral do dvou dnů, je lepší se obrátit na svého praktického lékaře, který zahájí antibiotickou léčbu.

Čtěte také: Miloš Zeman je hospitalizován v nemocnici! Je po operaci! Skolili ho problémy s trombózou!