Hřebíček je koření, které máme většinou všichni doma. Nádherně voní, své zasloužené místo nachází v kuchyni při vaření nejrůznějších jídel, ale nejen tam. Už jste někdy slyšeli o té druhé stránce obyčejného hřebíčku? Má celou řadu pozitivních účinků na lidské tělo a dokáže pomoci s mnohými problémy. Hřebíček se pro své léčivé účinky využívá již od dávných dob, jeho vonné esence mají celou řadu léčivých schopností, které se využívají v aromaterapii dodnes. Pojďme se podívat na to, co vše nám může hřebíček nabídnout.

Hřebíček nejen jako koření, ale jako pomocní pro zdravý život

O hřebíčku se většinou ví, že je antibakteriální, močopudný, že dokáže posílit imunitu a dá se využít také jako dezinfekce. Víte ale, že i kromě těchto známých účinků má také celou řadu dalších léčivých schopností? Hřebíček dokáže pomoci utlumit bolest, bojovat dokáže i proti paradentóze, zánětům i obyčejné rýmě a nachlazení. Také Vám pomůže s nemocí zvanou revma, bolestmi kloubů i problémy s dýchacími cestami. Ano, všechny tyto účinky se vejdou do tak malé hlavičky hřebíčkového koření. A jak, že Vám se všemi těmito problémy dokáže pomoci? Přečtěte si níže, jak hřebíček správně používat.

Jak používat hřebíček

K vyplachování ústní dutiny a dezinfekci různých ranek je nejlepší hřebíčková tinktura. Ta Vám pomůže také na bolesti dásní a zubů. Stačí na několik týdnů namočit hrst hřebíčku do silného alkoholu. Tato tinktura je také velmi dobrou dezinfekcí na všechna drobnější poranění. Když si koupíte hřebíčkový olej, můžete jím masírovat všechna bolavá místa. Bolest by se měla během pár dní zmírnit. Hrst hřebíčku vylouhovaná v troše vody je velmi dobrý repelent proti mravencům, komárům i klíšťatům. Velmi zdravá je také inhalace hřebíčku, který provoní Váš dům. K inhalaci se používá zejména v aromaterapii, kterou můžete provádět pomocí esenciálního oleje ve vodě, nad čajovou svíčkou nebo v jednom z mnoha druhů aromadifuzéru.

Sdílejte článek