Lidový lék na hemoroidy si snadno připravíte doma

Hemoroidy rozhodně nejsou příjemným zdravotním problémem. Jestli se u vás objevily, musíte se naučit, jak s nimi zacházet a snížit jejich nepříjemnost na minimum. Potřebujete pár netradičních ingrediencí a trochu času. Získáte zcela přírodní produkt, který nanesete na postižené místo a užijete si ihned příjemnou úlevu. Vyzkoušejte ho a sami uvidíte, že funguje lépe než produkty z lékárny.

Jak se projevují hemoroidy?

Hemoroidy jsou útvary, které se nachází v dolní části konečníku. Toto onemocnění je velmi běžné a trpí jím obrovské množství lidí po celém světě. Obvykle je způsobeno zácpou, sedavým životním stylem, zánětlivými procesy v konečníku nebo porodem. Jestli je máte, jistě se setkáváte s bolestí, pálením, svěděním a někdy i krvácením při návštěvě toalety. Tyto příznaky jsou typické a můžete se jich zbavit zdravým životním stylem, konzumací vlákniny a také následujícím lékem.

Shutterstock

Co budete potřebovat?

Na výrobu léčivé směsi proti hemoroidům potřebujete pár věcí, které doma jistě nemáte. Nejdůležitější je dubová kůra, která je známým přírodním lékem na tento problém. Jestli máte domácí vepřové sádlo, rozhodně ho na tento přírodní lék použijte. Nesolené sádlo je velmi zdravé a pomůže vám také s bolestivými a svědivými hemoroidy. Na výrobu potřebujete:

  • květiny selichi – 1 díl,
  • dubová kůra – 1 díl,
  • vodní pepř (Tsalika) – 1 díl,
  • vepřové sádlo.
Shutterstock

Pracovní postup

Všechny ingredience smíchejte dohromady a promíchejte je, aby se všechny spojily. Zalijte je rozpuštěným vepřovým sádlem (nesoleným). Ideální je domácí sádlo. Celou směs sádlem musíte zakrýt. Přesuňte směs do sklenice a nechte 12 hodin odstát. Jednou za čas vše promíchejte, poté znovu zahřejte k varu a přeceďte. Do konečníku vložte kousek tamponu namočeného v této směsi. Velmi brzy pocítíte úlevu a tento postup můžete opakovat vždy, kdy budete mít nepříjemné pocity.

Zdroj: rchevebi.com