Lidské tělo vysílá signály až měsíc před infarktem

Infarkt patří mezi nejčastější příčiny smrti. Každý člověk by si měl rozšířit znalosti a naučit se, jak rozpoznat příznaky infarktu. Některé z nich se mohou objevit až měsíc před potížemi se srdcem. Naše těla nás neustále varují před problémy, ale musíte znát jeho signály, abyste mohli včas zareagovat. To může zachránit život vám nebo někomu ve vašem okolí.

Dušnost

Zúžené tepny mohou způsobit mnoho zdravotních problémů. Sníží se průtok krve, což způsobí ztížené dýchání. Tělo zareaguje tím, že přijde okamžitý pocit dušnosti. Bude se vám těžko dýchat i nadechovat. Tento signál by vám mohl napovědět, že máte problémy se srdcem.

Nachlazení

Chřipka a nachlazení jsou běžné nemoci. Může se ale jednat také o signál toho, že se blíží nachlazení. Tělo se připravuje na infarkt a je díky tomu velmi oslabené. Můžete proto velmi jednoduše chytit bacily. Na druhou stranu nemůžete při každém nachlazení předpokládat, že budete mít infarkt.

Čtěte také: Tabulka, podle které najdete svou ideální zdravou váhu

Únava

Do těla proudí v tomto případě méně krve, a proto se můžete cítit velmi unavení bez zjevného důvodu. Budete mít najednou mnohem méně energie, i když nemáte za sebou bezesnou noc nebo náročnou práci. Na podobnou únavu si dávejte pozor, protože může signalizovat mnoho zdravotních potíží.

Stísněný pocit na hrudníku

Těsnost v oblasti hrudníku je jedním z hlavních znaků, které by vás měly varovat. Silný tlak na hrudi nebo tlak je jedním z prvních znaků toho, že se něco děje. Objevit se může také bolest v krku, čelisti, zádech nebo žaludku. Jestli trvá déle než 15 minut, neměli byste to ignorovat.

Studený pot, závratě nebo točení hlavy

Snížený průtok krve se projevuje i jinými příznaky. Mohou se objevit závratě, bolesti hlavy, studený pot nebo nadměrné pocení. Jestli se tyto příznaky objeví bez jiné příčiny, měli byste vyhledat lékaře. Tyto příznaky vás mohou varovat, že se blíží velmi vážná situace. Pamatujte si je, abyste byli připravení na každou situaci, která vás může potkat.

Zdroj: webniusy.com