Lucie Borhyová bruslí na tenkém ledě! Hrozí ji vyhazov z TV Nova? Porušila svým jednáním zákon?

Lucie Borhyová, známá moderátorka Televizních novin, se v poslední době stala terčem pozornosti médií kvůli svému angažmá v reklamních kampaních. Ačkoliv zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání zakazuje moderátorům účinkovat v televizních reklamách, Borhyová se přesto stala tváří několika prémiových značek. Tato kontroverzní situace vyvolává otázky ohledně dodržování zákonných norem a etiky v českém mediálním prostředí.

Moderátoři v reklamě

Podle platné legislativy nesmějí moderátoři zpravodajských pořadů vystupovat v televizních reklamách. Toto pravidlo má za cíl zachovat nezávislost a objektivitu zpravodajství a zabránit možnému střetu zájmů. Lucie Borhyová však toto nařízení porušila, když se stala tváří značky luxusních automobilů a výrobce módního zboží.

Borhyová a její reklamní angažmá

Ačkoliv Borhyová sama přiznala, že jí bylo nabízeno mnoho reklamních příležitostí, které musela odmítnout kvůli zákonným omezením, podařilo se jí stát se ambasadorkou prémiových aut a módní značky. Toto rozhodnutí vzbudilo značnou pozornost a kritiku veřejnosti.

Vysvětlení vedení televize

Vedení televize, v níž Borhyová působí, se k této situaci vyjádřilo a vysvětlilo, že moderátorka se v žádném reklamním spotu na obrazovkách neobjeví. Tím pádem údajně nic nebrání jejímu angažmá v reklamních kampaních.

View this post on Instagram

A post shared by Lucie Borhyová (@lucie_borhyova)

Reakce diváků a odborné veřejnosti

Tato kontroverzní situace vyvolala bouřlivé reakce diváků a odborné veřejnosti. Mnozí kritizovali Borhyovou za porušení etických zásad a narušení důvěryhodnosti zpravodajství. Jiní však zastávali názor, že pokud se moderátorka v reklamách neobjevuje, není to v rozporu se zákonem.

Precedent nebo výjimka?

Otázkou zůstává, zda se v případě Lucie Borhyové jedná o precedent, který by mohl otevřít cestu dalším moderátorům k zapojení se do reklamních kampaní, nebo se jedná o výjimečnou situaci, která nebude mít širší dopad na mediální scénu.

Srovnání s praxí v zahraničí

V zahraničních médiích je situace ohledně moderátorů v reklamě často odlišná. V některých zemích je tato praxe běžnější a akceptovanější, zatímco jinde platí přísnější pravidla. Bude mít tato kauza negativní dopad na kariéru Lucie Borhyové v Televizních novinách? Nebo se jí podaří tuto situaci ustát a pokračovat ve své práci jako dosud? Budoucnost moderátorky zůstává otevřená.

Zdroj: Ahaonline.cz