Mahulena Bočanová prosí o pomoc! Svoji dceru už musela dvakrát oživovat! Trpí autismem a při záchvatech nemůže dýchat!

Být rodičem dítěte s autismem je často náročná životní výzva, která s sebou přináší mnoho neočekávaných situací. Dcera Mahuleny Marina trpí zvláštním problémem, který její maminku děsí k smrti. Když se u Mariny objeví záchvat smíchu, začne se dusit a přestává dýchat. Mahulena už její dceru musela dokonce dvakrát oživovat, když se Marina dusila až do modra.

Bočanová se s tímto stresujícím problémem svěřila na sociálních sítích, kde hledá rady a zkušenosti od ostatních, kteří možná čelí podobným situacím. Její volání o pomoc vyvolalo vlnu reakcí – od užitečných rad, až po velmi nevhodné komentáře, které Mahulenu zklamaly. Navzdory všem těžkostem, se kterými se jako matka autistického dítěte potýká, však Bočanová nevzdává a dál hledá cesty, jak Marině v těchto nebezpečných chvílích pomoci.

Záchvaty smíchu ohrožující život

Marina, dcera Mahuleny Bočanové, trpí zvláštním problémem, který její matku velmi děsí. Když u ní dojde k záchvatu smíchu, začne se dusit, přestane dýchat a zmodrá. Bočanová už musela svou dceru dvakrát oživovat, když přestala dýchat.

Tato situace je pro Mahulenu naprosto děsivá. Jak sama popsala: „Prosím, co dělat, když se člověk začne ze záchvatu smíchu dusit? Nic nemá v ústech, jen prostě regulérně se mu něco v krku sekne, že se nemůže nadechnout!!!

Bočanová se s tímto problémem svěřila na sociální síti v naději, že získá užitečné rady a zkušenosti od ostatních. Okamžitě se jí dostalo několik doporučení, jako je snaha o prodýchání nebo předklon hlavy pod úroveň pasu. Bohužel se našly i velmi nevhodné komentáře, které Mahulenu nepotěšily.

Trpělivost

Mahulena Bočanová je si vědoma, že každý autista je jedinečný a vyžaduje individuální přístup. Jak sama říká: „Autisté jsou jako zebry, jsou jich statisíce a každý je úplně jiný. Recept na šťastný život s autistou neexistuje.

Cesta k vzájemnému porozumění autistů a jejich blízkých je podle Bočanové složitá a vyžaduje „bezmeznou trpělivost, poctivost a lásku„. Každá rodina musí najít své vlastní řešení a způsob, jak se vypořádat s výzvami, které přináší život s autistickým dítětem.

Dcera Oldřicha Víznera nabídla užitečnou radu

Mezi mnoha reakcemi na Bočanové volání o pomoc se objevila i zajímavá rada od dcery herce Oldřicha Víznera, Rozálie. Ta sama trpí astmatem a v případě, kdy nemá po ruce své léky, používá efektivní postup, který by mohl pomoci i Marině.

Rozálie radí: „Pokud nemám Ventolin, strčím hlavu do mrazáku a pomalu dýchám, zklidňuju dech. Opravdu zkus ten mrazák, fakt to pomáhá, jednou jsem se málem udusila ze smíchu a mrazák mě zachránil.

Mahulena Bočanová tuto radu zvažuje a říká: „No, uvidím, co na to řekne.“ Zdá se, že je ochotná vyzkoušet i toto netradiční řešení, které by mohlo zachránit život její dceři Marině.

Bočanová neskládá zbraně a hledá další možnosti

I přes všechny náročné situace, kterým jako matka autistické dcery čelí, Mahulena Bočanová nerezignuje. Naopak, pečlivě monitoruje Marininy záchvaty a snaží se předcházet nebezpečným komplikacím. Herečka je odhodlaná najít řešení, které by Marině umožnilo bezpečně prožívat i ty nejveselejší chvíle. Ví, že cesta k porozumění je složitá, ale nevzdává se a dál bojuje s nástrahami, které přináší život s autistickým dítětem.

Zdroj: Blesk.cz