Malá holčička zavolala záchranku poté, co její matka spadla ze schodů

Tříletá dívka pomohla své matce v pokročilém stadiu těhotenství ve chvíli, kdy to nejvíce potřebovala. Matka spadla ze schodů a byla vážně zraněna. Emma, 3letá holčička, zavolala záchrannou službu a operátorovi byla schopna říct, co se stalo a kde bydlí. Jen díky tomu přijela pomoc včas a zachránila matku i nenarozené dítě.

Matka nebo dítě by bez pomoci zemřely

Paní Bazzardová byla po pádu ze schodů okamžitě odvezena do nemocnice. Při pádu přistála na břiše a lékaři předpokládali, že náraz odstartoval porod. Kdyby jí nevzali do nemocnice i léky, které potřebovala, žena by porodila o sedm týdnů dříve před termínem porodu. To mohlo vážně ohrozit zdraví malého chlapečka, kterého čekala.

Paní Bazzardová si při pádu protrhla placentu, takže kdyby se jí nedostala pomoc dost brzy, její stav by byl velmi vážný. Emmě nikdo neřekl, které číslo by měla vytočit v případě nouze, ale její 5letý bratr se ve škole učil o pohotovostních službách a u stolu rodina diskutovala o tom, co se v takové situaci musí udělat. Jen díky tomu dívka zachránila své matce život.

Čtěte také: Kočky, které si neuvědomují, jak jsou obrovské

https://www.bbc.com/

Holčička se vůbec nebála

Operátorka řekla dívce, aby byly přední dveře odemčené, až dorazí záchranáři. Maminka této dívky nyní řekla, že je na ni velmi pyšná. Rodiče neměli ani tušení, že dívka dokáže říct, ve které ulici žije, natož číslo a město. Byli velmi překvapení, ale také velmi vděční za to, že se to malá dívka naučila od svého staršího bratra.

Matka také řekla, že byla velmi emotivní, když si pomyslela, jak se její dcera mohla zachovat ve chvíli, kdy byla v bezvědomí. Slyšela ale její hlas a věděla, že je dívka naprosto klidná a sebevědomá. To jí samotné dodalo v dané situaci klid. Po hovoru s operátorkou se k ní dívka přitulila a řekla: „Mami, to bude v pořádku.“ A naštěstí měla pravdu. Tento příběh mohl skončit úplně jinak, kdyby malá holčička nebyla statečná, chytrá a neučila se od svého staršího bratra.

Zdroj: bbc.com