Děti, které se narodí s Downovým syndromem, mají velké nevýhody, co se týče učení. Jde jim to velmi těžko a základy běžného života, jako je chůze a mluva jakbysmet. Nejen pro samotné dítě, ale i pro rodiče je to dlouhá cesta, která se skládá z klikatých zatáček a velkých překážek. Ale jakmile se překážky porazí, přijde zlom, který je ohromný. 

Malý Bo

Amanda Gray je maminkou pěti dětí. Jedno z nejmladších dětí jménem Bo, se narodilo s Downovým syndromem. Nyní jsou chlapci dva roky a jen velmi obtížně komunikuje. Běžně takové batole umí až padesát slov. Bo jich má ve svém slovníku pouze dvanáct. Pokud jste matka takového dítěte a jeho učení novým věcem je velmi obtížné, jistě zkoušíte různé metody, které by tento fakt napravily. U Boa se ukázalo, že jeho inspirací ke zdokonalování bude hudba. Každé slůvko, které se Bo naučil, pochází z hudby, kterou pro něj při hře na kytaru hraje jeho starší sestra Lydia.

Bo miluje klasiku Johnnyho Cashe

Starší sestra Lydia hraje na kytaru písně od Johnnyho Cashe a přitom zpívá. Malý Bo klidně sedí a hudbu vnímá všemi doušky. Občas začne zpívat s Lydií, a to je teprve potěšující pohled každé maminky postiženého dítka, říká Amanda. Když Lydie hraje a zpívá, na malou chvíli přestane a malý Bo ji doplní. Slovy Amandy: Požádala jsem starší dceru, aby malého Bo pohlídala, když jsem odešla do sprchy. Kdyby neměla kytaru, malý Bo by mě nepustil, s hlídáním by nikdo neuspěl. Ale na tento způsob hlídání Lydia přišla sama a uspěla. To je jistě jeden z důkazů, že muzikoterapie funguje.

Je to zázrak

Když Bo slyší slova této populární hudby, snaží se sestru doplňovat a u toho se dokáže i v rytmu pohybovat. Že slyší tóny hudby a dokáže být uklidněný, nás moc nepřekvapuje. Boův otec je hudebník, takže to v něm jistě bude. Pokud i vás potkalo takové štěstí v neštěstí, možná budete mít chuť vyzkoušet léčbu touto metodou. Nic nestojí a dítě rozhodně uklidní. Maminka Amanda celý tento duet natočila na video, které sdílela. Pokud si ho poslechnete i vy, věřte, že vaše srdce zaplesá.    

blob:https://www.facebook.com/588e2b2a-01a1-4759-b8d3-5e9bbe3eeb8b

Sdílejte článek