Manžel pro svou ochrnutou ženu udělal vozík. Nyní s ním může jezdit po výletech

Brad Soden je bývalý americký voják a hasič. Společně s manželkou Liz a třemi dětmi žijí ve Phoenixu v Arizoně. Dlouho společně žili klidný a šťastný život.

https://www.webniusy.com/
https://www.webniusy.com/

V roce 1999 se stala tragická nehoda. Autonehoda dopadla dobře pro děti a Brad si zlomil nohu. Liz si bohužel zlomila záda a ochrnula od pasu dolů. Brad se ale rozhodl, že jí poskytne možnost pro normální život.

https://www.webniusy.com/

Cestování s vozíkem nebylo jednoduché

Liz a Brad se po nehodě vzali a chtěli žít jako dřív. Liz se snažila neupouštět od svých koníčků, ale její nejoblíbenější věcí byla turistika. Velmi rychle zjistila, že na invalidním vozíku nemůže vyrazit na místa, která dříve milovala. Vozík totiž nedokáže zvládnout nerovný terén v lese. To pro ni bylo velmi náročné, protože túry ze srdce milovala.

Čtěte také: Žena na vozíku se stala maminkou a užívá si každou minutu!

https://www.webniusy.com/

Jednou se s rodinou vydali na pěší túru. Liz bohužel musela zůstat na rovné cestě a nemohla pokračovat. Nakonec se slzami v očích požádala rodinu, aby pokračovali bez ní. Brad viděl její bolest a zlomilo mu to srdce. Nechtěl svou ženu už nikdy vidět v takovém stavu. A rozhodl se, že se to již nebude opakovat.

https://www.webniusy.com/

Sestrojení speciálního stroje mu zabralo mnoho týdnů

Brad se rozhodl, že postaví vozítko, které dokáže překonat i náročný terén. Každý den se zavíral do garáže a věnoval se svému projektu. Sousedi i rodina si na hluk z garáže rychle zvykli. Nakonec se mu to ale podařilo.

https://www.webniusy.com/

Sestavil invalidní vozík s tichým elektromotorem, který bude schopný zdolat každý terén. Toto terénní vozítko Liz vyrazilo dech a na místě se rozplakala.

https://www.webniusy.com/

Nemohla uvěřit, co pro ni její manžel udělal. Jeho vynález ale nezůstal bez povšimnutí. Společnost NPC Robotics Brada podpořila a postavili prototyp podle jeho stroje. Moderní technologie je tichá a může klidně i do terénu.

https://www.webniusy.com/

Díky tomuto vynálezu se může Liz i mnoho dalších lidí vydat do přírody, i když jsou na invalidním vozíku. A nemusíte se vzdávat svých koníčků.

Zdroj: webniusy.com