Většina manželů si nedokáže představit společné soužití tak, že by každý z nich spal v oddělené posteli, natož pak v samostatné místnosti, jako tento pár. Je na nich ale vidět, že jim takto dohodnutá společná pravidla opravdu prospívají a žijí ve spokojeném manželství. Tento manželský pár zjistil, že je pro ně společný spánek velmi namáhavý a obtěžující. Žena jednoho rána našla svého muže na gauči, a tak se začala vyptávat na to, proč v noci odešel ze společné postele. Zjistila, že spí moc nahlas a v noci se převaluje, což způsobuje muži velmi přerušovaný spánek. A vzhledem k tomu, že zrovna spánek je velmi důležitým faktorem, rozhodli se jednat.

Hledání účinného řešení problému

Vzhledem k tomu, že se tato nepříjemná situace opakovala velmi často a společné spaní bylo frustrujícím zážitkem každé noci se rozhodl pár jednat. Nejprve o svém problému jen mluvili a doufali, že bude další noc klidnější, že se spolu naučí spát, že si muž zvykne na pohyby a hlasité spaní své manželky a bude spát klidně. To se bohužel nestalo a nedostatek spánku se začal projevovat nejen na produktivitě v práci, ale také na jejich osobním životě a v jejich vztahu. Právě proto se rozhodli vyřešit problém velmi originálním způsobem a každý si zařídil svůj vlastní pokoj. Od té doby jsou oba šťastní a spokojení, vůbec jim nevadí, že spí odděleně každý v jiné místnosti. Naopak jim tento způsob soužití velmi vyhovuje, což je velmi důležité.

Osm let bez společného spánku

Mnoho z vás by si jistě řeklo, že takovéto odcizení manželského páru je až nepřípustné. U mnoha lidí vznikají obavy, aby toto řešení nezanechalo stopy na jejich vztahu, aby se vzájemně neodcizili a nedošlo až na rozchod. Tento manželský pár je ovšem důkazem toho, že pokud cítíte, že vám oddělený spánek pomůže, vykašlete se na etiku a jděte do toho! Tento manželský pár spolu díky tomuto unikátnímu řešení žije spokojeně již osm let a rozhodně se na svém vztahu ani způsobu života nechystají nic měnit. Však proč taky, když našli společné řešení, které jim opravdu vyhovuje?

Sdílejte článek