Masírujte si tento bod na těle a zažijete malý zázrak!

Japonci jsou jedinečný národ, který světu přinesl mnoho dobrého. Existuje japonská legenda, která vypráví o „bodu dlouhověkosti“ nebo „bodu sta nemocí“. Říká se, že každý muž, který si masíroval jedno místo podle rady svého otce, se dožil velmi dlouhého, zdravého a šťastného života. Poradíme vám, jak tento bod můžete najít a pomoci tak vlastnímu zdraví.

Japonský zázrak

V lidském těle je 365 bodů a 12 hlavních meridiánů, které signalizují dny a měsíce v roce. Jeden z těchto bodů slouží k tomu, abyste zlepšili celkové zdraví svého těla. Právě z tohoto důvodu se mu říká „bod sta nemocí“. Stačí, když si ho budete masírovat pomocí konečků prstů. Měli byste ihned pocítit, jak se změní tok energie ve vašem těle.

http://smelata-ovca.blogspot.com/

Aktivace bodu Zu San Li navodí velmi omlazující účinek, léčbu a prevenci stáří. V Číně je tato praktika velmi známá a využívá se po mnoho let. Je to velmi jednoduché. Položte dlaň pod kolenní čéšku. Bod se nachází těsně pod nehtem na noze. Vypadá jako malá nerovnost mezi kostmi. Tento bod masírujte konečky prstů. Nohy nechte pevně stát na podlaze.

Čtěte také: I na dovolené se dá hubnout. Bez nutnosti návštěvy tělocvičny. Stačí správný výběr jídla

Co dokáže „bod sta nemocí“?

Tento bod slouží k regulaci zdraví orgánů, které jsou umístěny ve spodní části vašeho těla. Řídí funkci páteře a je také zodpovědný za správnou funkci trávicího traktu, pohlavních orgánů, ledvin a nadledvinek. Masáží tohoto bodu můžete zvýšit činnost nadledvinek, které patří mezi nejvýkonnější žlázy v celém těle. Tato jedinečná masáž vám může zlepšit nejen den, ale také celý život.

http://smelata-ovca.blogspot.com/

Pravidelnou masáží „bodu sta nemocí“ můžete zachránit své zdraví před mnoha problémy. Hlavním přínosem je regulace krevního tlaku, normalizace hladiny krevního cukru a inzulínu nebo potlačení zánětlivých procesů v těle. Masáž vám také zlepší trávení, léčí onemocnění trávicího traktu a zvyšuje sebevědomí. Obecně se zlepší vaše vnitřní odolnost a budete se cítit plní energie.

Zdroj: smelata-ovca.blogspot.com