Máte již od malička spoustu mateřských znamínek, které Vám s věkem přibývají? Lámete si s nimi hlavu, ale pořád nevíte, jak je bezpečně odstranit? Podívejte se na tyto odzkoušené babské rady, jak se jich dokážete účinně zbavit!

Pravdou je, že kožní onemocnění jsou velmi častým zdravotním problémem, jež postihuje řadu lidí všech věkových skupin po celém světě. A co si budeme povídat, zbavit se jich zrovna není jednoduché.

V současnosti existují na trzích různé kosmetické a farmaceutické výrobky, jež by měli sloužit k odstranění tohoto nemilého kožního problému. Pravdou však je, že jsou často buď málo účinné, či tak agresivní, že mohou vést k vedlejším potížím. Z tohoto důvodu Vám přinášíme babské rady, jak si bez chemikálií, pouze za použití přírodních látek, jednoduše poradit.

V tomto článku jsme Vám proto připravili pár z těch nejvíce efektivních a zároveň levných tipů pro odstranění mateřských znamének.

Čtěte také: Tanečnice z Ruska vytřely divákům zrak! Až uvidíte jejich tanec, nebudete se stačit divit!

Co to jsou mateřská znaménka?

Jak všichni víme, mateřská znaménka zpravidla nepředstavují vážnější zdravotní problém. Je nutno však myslet na to, že je tomu tak pouze do doby, než začnou měnit barvu či tvar. Pak nám může hrozit to nejhorší, rakovina kůže. V takovýchto případech je vždy důležité ihned vyhledat odbornou pomoc dermatologa, který nám nejlépe řekne, zda jsou probíhající změny vážnějšího charakteru.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

V ostatních případech je  však možno použít následující přírodní způsoby, jak se bezpečně mateřských znamének nadobro zbavit!

Česnek

Velmi efektivní domácí cestou je česnek. Česnekový extrakt či syrový česnek nikdy nezklamou.

Je však dobré pamatovat, že česnek je poměrně agresivní. Je dobré proto chránit pokožku okolo postižené části, nejčastěji pomocí lepící pásky nebo vazelíny. V případě, že toužíte po něčem více přírodním, je možno použít včelí vosk či jakýkoliv olej. Poté už stačí jen nanést česnek na postiženou oblast, mateřské znaménko, a přelepit náplastí. V případě použití česneku nenecháváme působit déle než 5 minut! Následně umyjeme vlažnou vodou. Procedura by se měla opakovat každý den po tak dlouho dobu, než se dosáhne očekávaného výsledku.

Ricinový olej a soda bikarbona

Jak už jste mohli číst v článku Trpíte na kožní výrůstky již od mládí a nevíte, jak je bezpečně odstranit? Podívejte se na tyto odzkoušené babské rady, jak se jich dokážete účinně zbavit!,

tyto dva produkty ve spojení tvoří velmi účinnou směs při boji s mateřskými znaménky. Směs si jednoduše připravíte v poměru 1:1. Následně hotovou směs aplikujte nejlépe na noc. Následující ráno vždy pokožku dobře omyjte vlažnou vodou. Proceduru opakujte každý den, do té doby, než dosáhnete kýženého výsledku.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Jablečný ocet

Stejně jako při boji s bradavicemi, viz. Trpíte na bradavice a nevíte, jak proti nim bojovat? Podívejte se na tyto odzkoušené babské rady, jak účinně odstranit bradavice!, či při boji s kožními výrůstky, viz. Trpíte na kožní výrůstky již od mládí a nevíte, jak je bezpečně odstranit? Podívejte se na tyto odzkoušené babské rady, jak se jich dokážete účinně zbavit!, jablečný ocet efektivně bojuje i proti mateřským znaménkům. Procedura zahrnuje stejný postup jako v případě směsi z ricinového oleje a sody bikarbony. Opět potrvá pár dní, než znaménka ztmavnou a odpadnou. Výsledek však stojí za to!

V případě, že máte citlivou pokožku nezapomeňte ocet zředit vodou v poměru 1:1.

Hodně štěstí!