Trpíte na kožní výrůstky již od mládí a nevíte, jak je bezpečně odstranit? Podívejte se na tyto odzkoušené babské rady, jak se jich dokážete účinně zbavit!

Pravdou je, že kožní onemocnění jsou velmi častým zdravotním problémem, jež postihuje řadu lidí všech věkových skupin po celém světě. A co si budeme povídat, zbavit se jich zrovna není jednoduché.

V současnosti existují na trzích různé kosmetické a farmaceutické výrobky, jež by měli sloužit k odstranění tohoto nemilého kožního problému. Pravdou však je, že jsou často buď málo účinné, či tak agresivní, že mohou vést k vedlejším potížím. Z tohoto důvodu Vám přinášíme babské rady, jak si bez chemikálií, pouze za použití přírodních látek, jednoduše poradit.

V tomto článku jsme Vám proto připravili pár z těch nejvíce efektivních a zároveň levných tipů pro odstranění kožních výrůstků.

Čtěte také: MŇAM: Vzala 3 rohlíky a naplnila je touto směsí, za 15 Kč vytvořila tu nejlepší pochoutku!

Co to jsou kožní výrůstky?      

Kožní výrůstky se zpravidla nacházejí v okolí krku, podpaží a v blízkosti očních víček. Nejčastější důvodem jejich vzniku je mnutí pokožky. Běžné procedury, které Vám doporučují lékaři, lékarníci, případně v samotné TV jsou:

  • Řezání,
  • Zmrazování,
  • Podvazování.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Níže však naleznete další, nutno dodat, že přírodní způsoby, jak se efektivně kožních výrůstků zbavit!

Čajovníkový olej

Vezměte tyčinku do uší a tu opatrně namočte do vody. Následně na ní nakapejte pár kapek esenciálního oleje čajovníku. Nasáklou vatovou tyčinku poté přiložte na postižené místo. Velmi se také doporučuje namočit vatičku, kterou následně můžete na postiženém místě přelepit náplastí, a nechat tak působit desítky minut až hodin. Celá procedura by se měla opakovat 2-3x denně a to po dobu nejméně jednoho měsíce. Chce to sice trpělivost, ale budete-li důslední, výsledek Vás určitě uspokojí.

Jablečný ocet

Stejně jako při boji s ostatními kožními onemocněními, viz. Trpíte na bradavice a nevíte, jak proti nim bojovat? Podívejte se na tyto odzkoušené babské rady, jak účinně odstranit bradavice!, jablečný ocet efektivně bojuje i proti kožním výrůstkům. Procedura zahrnuje stejný postup jako v případě čajovníkového oleje. Opět potrvá pár dní, než výrůstky ztmavnou a odpadnou. Výsledek však stojí za to!

Soda bikarbona a ricinový olej

Tyto dva produkty ve spojení tvoří velmi účinnou směs při boji s kožními výrůstky. Směs si jednoduše připravíte v poměru 1:1. Následně hotovou směs aplikujte 2-3x za den, nejlépe i na noc. Nutno zmínit, že touto směsí nepohrdnete ani v boji proti mateřským znaménkům.

Hodně štěstí!